Situacijos beveik tokios pačios, tačiau „poskonis“ abiem atvejais liko labai skirtingas. A. Valinskas pasielgė garbingai. R. Jokubauskaitės situacijoje į tolesnį santykių aiškinimąsi, padedant žurnalistams, klimpo ji pati, kartu buvo tempiamas jaunas pareigūnas, kuriam teko sustabdyti ir bendrauti su televizijos diktore.
O dabar įsivaizduokite save panašioje situacijoje, kai vykdote savo darbą, o kitas žmogus bando jus psichologiškai spausti, siūlo įvairius nelegalius ar amoralius dalykus, manipuliuoja. Kaip jūs jaustumėtės? Man būtų pikta ir bjauru. Būtų sunku tramdyti savo emocijas ir išlikti profesionaliam.
Pareigūnas Vitalijus profesionaliai suvaldė tiek situaciją, tiek savo emocijas, elgėsi su moterimi mandagiai ir žmogiškai. Aš visiškai suprantu jo emocingą pasisakymą socialiniame tinkle, nes tokių situacijų pareigūnai patiria kasdien ne po vieną ar dvi. Ir kantrybės ne visuomet užtenka.
Palaikau šio pareigūno raginimą vairuoti blaiviam, nepažeidinėti taisyklių ir nereikės nieko kaltinti ar viešai išsisukinėti. Ne pareigūnas kaltas, kad girtas pilietis atsisėda už vairo ar kitaip nusižengia taisyklėms. Ir šiuo atveju nereikia versti kaltės patruliui Vitalijui Vaitkevičiui. Verčiau atsigręžkime į save, o jei to neužtenka – dar kartą pažvelkime į tų žmonių, kurie prarado savo artimuosius dėl girtų vairuotojų kaltės, akis. Ar jų skausmas gali sustabdyti tave, kai renkiesi: vairuoti išgėrus taurę ar ne?
Ir dar noriu pridurti, kad vaizdo įrašas į viešumą pateko ne policijos iniciatyva. Jį nusprendė rodyti televizijos laidos kūrėjai, tad kaltinimas, jog pareigūnai viešina tokius įrašus, yra neteisingas. Mano nuomone, panašūs įrašai apskritai neturėtų būti viešinami arba viešinami tik tais atvejais, kai tai būtina vardan visuomenės intereso, kai jais nėra žeminamas žmogaus orumas ir nėra vaikomasi pigių sensacijų.
Vytautas Lamauskas Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas