• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo 475 litų iki 450 litų mažinamas bazinis dydis, nuo kurio priklauso biudžetininkų darbo užmokestis. Nuspręsta visiems valstybėms tarnautojams darbo užmokestį mažinti 5 proc., o nuo 10 iki 15 kategorijos dar po 0,5 proc. mažinti pareiginius koeficientus kiekvienai aukštesnei kategorijai, nuo 15 kategorijos - dar po 1 proc. Bus mažinamas atlygis ir už kvalifikacines klases.

REKLAMA
REKLAMA

Taip nusprendė penktadienį neeiliniame posėdyje posėdžiavusi Vyriausybė. Galutinį žodį turės tarti Seimas.

REKLAMA

Vyriausybė nusprendė proporcingai mažinti pareiginių algų koeficientus pradedant nuo 11-osios pareigybių kategorijos iki aukščiausios - 20 - kategorijos. Pagal sutartą schemą 11-osios kategorijos pareiginės algos koeficientas mažėtų 0,5 proc., o aukščiausios - 20 - kategorijos pareiginės algos koeficientas mažėtų 7,5 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Mažės ir priedai už kvalifikacines klases. Už trečią kvalifikacinę klasę - nuo 15 iki 10 proc. pareiginės algos, už antrą kvalifikacinę klasę - nuo 30 iki 20 proc. pareiginės algos, už trečią kvalifikacinę klasę - nuo 50 iki 30 proc. pareiginės algos.

Premjeras Andrius Kubilius išreiškė viltį, kad tai bus paskutinis valstybės tarnautojų darbo užmokesčio mažinimas "po kurio ilgą laiką apie tai nebereikės galvoti".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Dar sykį noriu priminti, kad šis atlyginimų mažinimas yra bendro plano sudėtinė dalis ir, jeigu tą planą įgyvendintume artimiausiu metu, esu įsitikinęs, kad jau bent 2010 metus pragyventume be didesnių galvos skausmų dėl biudžeto ir papildomų konsolidacijų", - po Vyriausybės posėdžio sakė jis.

REKLAMA

Šis atlyginimų sumažėjimas būtų laikinas ir galiotų jau nuo šių metų rugsėjo iki kitų metų pabaigos. Tai leistų sutaupyti apie 260 mln. litų šiais metais, o kitais metais - apie 600 mln. litų.

Vyriausybė, atsižvelgdama į šiuo metu prie Seimo badaujančių profsąjungų reikalavimus, atšaukė ir savo nutarimą, kuriuo biudžetininkams nuo 128 iki 115 litų sumažinta bazinė mėnesinė alga. A. Kubilius pabrėžė, kad Vyriausybė prie bazinės algos grįš, kai Seimas apsispręs dėl Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio įstatymo pataisų. Jomis numatoma mažinti darbo užmokestį. Ministrų Kabinetas dėl bazinės algos turėtų apsispręsti kitą savaitę.

REKLAMA

"Sustabdėme tą nutarimą, bet priėmėme sprendimą su iš biudžeto išlaikomų darbuotojų profsąjungomis artimiausiu metu sėsti prie stalo ir sutarti dėl tokių pat atlyginimų mažinimo principų, kokius sutarėme ir dėl valstybės tarnybos. Tą turime padaryti artimiausiu metu, nes svarstant biudžetą reikia žinoti konkrečius skaičius atskirose eilutėse. Principas yra tas pats - atsisakome to vieningo mažinimo 10 proc. visiems, bandome apsaugoti mažiau uždirbančius, turėtų atsirasti tam tikra gradacija, bet bendras taupymo efektas turėtų būti panašus", - sakė A. Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bazine alga skaičiuojant atlyginimai mažiausiai uždirbantiems biudžetininkams - pedagogams, bibliotekininkams, socialiniams, kultūros darbuotojams. Specialistų paskaičiavimais, toks mažinimas paliestų daugiau nei 200 tūkst. žmonių.

Kaip žurnalistams sakė Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė, Vyriausybės sprendimas dėl bazinės algos profsąjungų tenkina iš dalies.

REKLAMA

"Mus tikrai labiausiai tenkintų, jeigu būtų buvę paliktas 475 litų bazinis dydis, tačiau yra priimtas sprendimas teikti Seimui 450 litų. Manome, kad tikrai ne viskas prarasta, ir vyks darbas Seime. Pažiūrėsime, kokie bus rezultatai", - teigė L. Soščekienė.

REKLAMA

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos (LŠMPSK) pirmininkės Rūtos Osipavičiūtės teigimu, jų bendruomenei kelia nerimą, kaip bus sprendžiamas bazinės algos klausimas. Jei būtų sumažintas bazinės algos dydis, mokytojų alga mažėtų 300-600 litų. Pasak jos, pedagogai, išgirdę valdžios ketinimą mažinti mėnesinę bazinę algą, "tapo kaip bičių avilys" ir net galvojo nuo rugsėjo 1-osios nepradėti mokslo metų.

"Suprantame, kad, matyt, išvengti mažinimo tikriausiai mums nepavyks, bet tikimės, kad tai bus diferencijuotai ir mažiausiai palies tas grupes, kurios uždirba mažiausiai. (...) Tikimės, kad susėdę prie derybų stalo konstruktyviai spręsime šiuos klausimus", - kalbėjo LŠMPSK vadovė ir pridūrė, kad mokytojams, lyginant su valstybės tarnautojais, algų mažinimo procentas turi būti mažesnis negu 5 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų