• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Valdas Adamkus vakar pasirašė dekretą, kuriuo patvirtino paskirtojo ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus pateiktos Vyriausybės sudėtį. Ir nors Vyriausybės planą Seimui žadama pateikti svarstyti šiandien, opozicija jau suskubo rengti alternatyvą valdančiosios daugumos siūlomam antikriziniam planui.

REKLAMA
REKLAMA

Programa – optimistinė


15-osios Vyriausybės programos projektą paskirtasis premjeras Andrius Kubilius ketina Seimui pateikti šiandien per nenumatytą Seimo plenarinį posėdį, rašo „Respublika“.

REKLAMA

Vyriausybės programą buvo planuojama svarstyti Seime dar vakar, tačiau V. Adamkus dar nebuvo pasirašęs dekreto dėl Vyriausybės sudėties.

Trečiadienį paskirtasis premjeras A. Kubilius ir būsimieji ministrai savo parašais patvirtino parengtą Vyriausybės programos projektą.

„Mano įsitikinimu, projektas yra stiprus ne tik krizės įveikimo planu, bet ir ambicinga permainų programa, ypač 2009 metų konkrečia permainų programa. Tikrai turiu pasidžiaugti, kad pirmą kartą turime Lietuvoje koaliciją, kuri yra paremta ne vien susitarimu dėl postų, bet ir susitarimu dėl labai rimtų programinių dalykų“, – sakė A. Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, šis susitarimas dėl labai konkrečių ir didelių darbų leidžia optimistiškai žiūrėti į ateitį.

Ramina visuomenę


Tuo tarpu opozicinė socialdemokratų frakcija rengia ir artimiausiu metu žada pateikti alternatyvią Vyriausybės programą. Socialdemokratų partijos prezidiumas kreipiasi į valdančiąją daugumą ir pataria nekelti visuomenėje panikos ir negąsdinti žmonių dėl būsimų grėsmių, o protingai ir objektyviai vertinti esamą padėtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Socialdemokratai ragina palikti 18 proc. pridėtinės vertės mokestį (PVM), paliekant lengvatinį 5 proc. PVM tarifą vaistams, spaudos leidiniams, popieriui, šildymui, viešbučių paslaugoms ir kt.

Ši partija siūlo įvesti nekilnojamojo turto mokestį prabangiam turtui, padidinti pelno mokestį iki 19 proc., paliekant lengvatas, numatytas smulkiajam verslui. Remiantis kitų Europos Sąjungos šalių patirtimi, socialdemokratai ragina įvesti progresinius mokesčius visoms gyventojų pajamoms, dividendus apmokestinti 20 proc. tarifu; iš esamų 24 proc. gyventojų pajamų mokesčio 9 proc. skirti sveikatos draudimui.

REKLAMA

Socialdemokratų nuomone, remiant smulkųjį verslą, reikėtų palikti esamus verslo liudijimus, siekiant išsaugoti esamas darbo vietas nemokiose įmonėse.

Socialdemokratų partijos vadovybė siūlo 10 proc. sumažinti asignavimus valstybės valdymui.

Partija ragina nedidinti mokesčių naštos ir nemažinti tiesioginių išmokų žemės ūkyje dirbantiems žmonėms, nemažinti socialinių garantijų šeimoms, auginančioms vaikus – mokėti vaiko pinigus, nemažinti socialinės paramos gausioms šeimoms, tęsti nemokamą pradinukų maitinimą mokyklose ir išsaugoti motinystės ir tėvystės socialines garantijas.

REKLAMA

Partijos prezidiumas, įvertinęs visuomenėje kylančią įtampą ir netikrumą dėl situacijos šalyje, žmonių ir verslo nerimą dėl ateities, su tuo susijusius nemotyvuotus darbuotojų atleidimus, augantį bedarbių skaičių, pareiškia, kad įmanoma ir kitomis priemonėmis stabilizuoti finansinę situaciją, spręsti socialines problemas, taip pat sustiprinti Lietuvos žmonių ir verslo saugumo jausmą dėl ateities.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patys netiki alternatyva

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Kęstutis Glaveckas tokį planą vertina neigiamai. „Manau, siūlymas nėra labai rimtas, nes Lietuva yra tokioje situacijoje, kai auga biudžeto deficitas, o valstybė negali vykdyti įsipareigojimų, ir net žadama kreiptis pagalbos į Tarptautinį valiutos fondą“, – sakė K. Glaveckas.

REKLAMA

Jo nuomone, valdančioji koalicija nebando įbauginti žmonių, ji tik sako tiesą apie esamą situaciją, o socialdemokratai šiuo metu išeina iš valdžios, todėl nori padaryti gerą įspūdį. „O kai nori padaryti gerą įspūdį, visuomet sakai tą, ko nėra ir ko neįmanoma padaryti. Jie elgiasi kaip tikri opozicionieriai“, – manė K. Glaveckas.

REKLAMA

Tiesa, patys socialdemokratai šio Gedimino Kirkilo pasirašyto plano nelaiko alternatyva Vyriausybės programai. „Mes apie alternatyvą frakcijoje nekalbėjome, nes kol nėra pateikta svarstyti Vyriausybės programa, negalime teikti ir alternatyvos. Kol kas kalbame tik apie pasiūlymus. Tai tėra svarstymo objektas. Todėl ir mes galime pateikti idėjas pagal tai, ką esame girdėję“, – „Respublikai“ sakė socialdemokratas Justinas Karosas.

J. Karoso nuomone, opozicija žada pateikti išsamesnę alternatyvą, tačiau nemano, kad ji bus patvirtinta Seime. „Opozicijos priedermė yra politiškai oponuoti“, – teigė J. Karosas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų