• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sunkmečiu gyventojai labiau linkę susitaikyti su pamintu orumu ir pažeistomis žmogaus teisėmis. Jiems aktualiau išsaugoti darbo vietą ir turėti už ką nusipirkti maisto.

REKLAMA
REKLAMA

Ypač nuolankūs mažesnių miestų, tarp jų ir Panevėžio, kur didelis nedarbo lygis ir palyginti menkesnis žmonių išprusimas, gyventojai.

REKLAMA

Tokią išvadą padarė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, remdamasi pastarųjų metų statistika.

Lygių galimybių kontrolierės patarėjas ryšiams Valdas Dambrava „Sekundei“ sakė, kad nuo 2006-ųjų trejus metus iš eilės tarnyba gaudavo vis daugiau skundų, o pernai jų staiga sumažėjo.

REKLAMA
REKLAMA

2009-aisiais gauti 165, 2008-aisiais – 222, 2007-aisiais –164, 2006-aisiais –135 skundai dėl diskriminacijos.

Pasak V.Dambravos, sunkmečiu aktyviau savo teises gynė vyrai. Iš 2009 metais gautų skundų 61 procentas parašyti vyrų.

„Vyrai nebegalvoja, kad diskriminacija – tik moterų problema. Lygiai taip pat kaip moteris juos žeidžia, pavyzdžiui, darbo skelbimai, kuriose nurodoma kandidato lytis, tam tikra reklama. Įdomu, kad vyrai rašo skundus ne tik dėl savo, bet ir dėl pažeistų moterų teisių. O moterys tokio altruizmo nerodo. Jos dažniausiai skundžiasi dėl savo problemų“, – kalbėjo pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad lietuviams pernai labiausiai rūpėjo darbas ir juo susiję reikalai, rodo ir tai, jog iš visų Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos gautų skundų beveik trečdalis – 46 – buvo dėl galimų pažeidimų darbo santykių srityje.

Pernai, palyginti su ankstesniais metais, tarnyba gavo daugiau nėščių moterų skundų dėl galimos diskriminacijos darbe.

REKLAMA

Kūdikio besilaukiančiosios skundėsi, kad sužinoję apie jų nėštumą darbdaviai joms savavališkai sumažino atlyginimus, spaudė savo noru išeiti iš darbo, neleido atostogų, nemokėjo priedų ir premijų.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos specialistai neabejoja, kad diskriminacijos apraiškų darbo srityje dabar apstu ir ją patiria tiek vyrai, tiek moterys, tačiau nedrįsta ginti savo teisų.

„Ne paslaptis, kad kai kurie darbdaviai savo darbuotojus iš anksto įspėja nemėginti skųstis, antraip išlėks iš darbo. Žmonės bijo ir tyli“, – sakė V.Dambrava.

Inga SMALSKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų