• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo 13 d. vyks Vilniaus arkivyskupijos jaunimo piligriminis žygis nuo Aušros Vartų į Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią, garsėjančią Dievo Motinos Lietuvos Globėjos paveikslu.

REKLAMA
REKLAMA

Dienos piligriminę kelionę užbaigs Šv. Mišios Trakų bažnyčioje ir Gospel grupės „HARK!“ koncertas.

REKLAMA

Šis, maždaug 30 kilometrų, žygis nuo 2006 m. rengiamas kasmet. Tačiau viskas prasidėjo kur kas anksčiau. Dar 1604 m. Vilniaus jėzuitai surengė pirmąją tokią kelionę. Aplankę Trakų Dievo Motinos paveikslą, jie prašė Dievo Motinos užtarimo, kad ši atitolintų krašte siaučiantį marą ir badą. Kadangi maldos buvo išklausytos – žmonės kasmet rengdavo procesijas į Trakus prie Dievo Motinos paveikslo. Vis dėlto ši tradicija vos išliko iki šių dienų, kadangi tiek lenkų, tiek rusų valdžios šiame piligrimystės traukos centre įžvelgė didelę grėsmę pasipriešinimui, lietuviško sąmoningumo palaikymui.

REKLAMA
REKLAMA

Trakų Dievo Motinos Lietuvos Globėjos paveikslas byloja apie gilią tradiciją Lietuvą suvokti kaip Marijos užtarimo ir globos lydimą kraštą. Paveikslas dengtas meniškais apkaustais, jį supa daugybė votų, liudijančių, kad šis Dievo Motinos atvaizdas nuo seno traukia maldininkus. Taip pat jis vainikuotas auksinėmis karūnomis, kurias XVII a. dovanojo pats popiežius Klemensas XI.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors neturima istorinių žinių, koks buvo kunigaikščio Vytauto vaidmuo Trakų bažnyčiai įsigyjant šį paveikslą, yra žinoma, kad jį gerbė ir katalikai, ir stačiatikiai, ir net Vytauto pavaldiniai – vietos musulmonai.

Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras, paskatintas arkivyskupo emerito kardinolo A. J. Bačkio, atgaivino šią tradiciją ir nuo 2006 m. kasmet iš Vilniaus į Trakus organizuoja piligriminius žygius jaunimui. Žygis paprastai vyksta pirmąjį arba antrąjį rugsėjo šeštadienį.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų