Pasak jo, Lietuvos institucijos ir specialiosios tarnybos privalo pasirūpinti, kad investicijomis iš Rusijos „nebūtų kišamasi į vidaus politiką, nebūtų įgyvendinami kažkokie galimi politiniai užsakymai“: „Akivaizdu, kad dėl netikrumo, ekonominės, krizės, politinės įtampos, neapibrėžtos teisinės sistemos kapitalas iš Rusijos išeina. Tačiau tas kapitalas turėtų atitikti aiškią sąlygą, kurios būtų griežtai laikomasi: kad Rusijos investuotojai elgtųsi pagal tas pačias taisykles, kokios taikomos visiems investuotojams, kad nebūtų kišamasi į vidaus politiką, nebūtų įgyvendinami kokie nors galimi politiniai užsakymai. Bet tai grėsmei atremti yra Lietuvos valstybė, veikia atitinkamos institucijos, specialios tarnybos, kurios ir turėtų užkirsti tam kelią“.
V.Ušacko teigimu, pernai iš Rusijos buvo atitraukta 151 mlrd. JAV dolerių (140,6 mlrd. eurų) kapitalo, o šiemet gali būti pasiektas kapitalo „nutekėjimo“ rekordas, sieksiantis 250 mlrd. JAV dolerių.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.