• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija 2007 m. liepos 12 d. posėdyje išnagrinėjo Vidaus reikalų ministerijos pateiktą informaciją apie ministerijoje atliktą Lietuvos policijos generalinio komisaro Vytauto Grigaravičiaus veiklos tarnybinį patikrinimą bei jo rezultatus.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį posėdžiavusi Komisija bendru sutarimu konstatavo, jog Vidaus reikalų ministerijos išvada, kurioje nurodyta, kad V. Grigaravičius, naudodamasis tarnybiniu butu Vilniuje bei tarnybiniu automobiliu asmeniniams tikslams, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 3 straipsnio 6 punkto reikalavimus nesinaudoti jokia valstybės nuosavybe, taip pat ir valstybei nuomojama nuosavybe kitokiai nei tarnybinei veiklai, atitinka šio įstatymo nuostatas.

REKLAMA

Kvestionuoti Vidaus reikalų ministerijos išvadas, komisijos nuomone, nėra teisinio pagrindo.

R. Šukys nelinkęs bausti

Vidaus reikalų ministras Prezidentui siūlo nebausti tarnybinę etiką pažeidusio policijos generalinio komisaro Vytauto Grigaravičiaus. Esą pakankama nuobauda policijos vadovui yra pats tarnybinis patikrinimas ir jo viešumas, o tam, kad ateityje būtų išvengta panašių nusižengimų, siūloma taisyti įstatymus, praneša LTV naujienų tarnyba.

REKLAMA
REKLAMA

Policijos vadovas V. Grigaravičius, kuris kone ketverius metus gyveno prabangiai įrengtame operatyviniame bute bei naudojosi tarnybiniu automobiliu kelionėms į namus Alytuje, ir taip pažeidė tarnybinę etiką, nuobaudos greičiausiai išvengs.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Šukys, šiuos pažeidimus vertindamas kaip gana rimtus, Prezidentui siūlo policijos vadovo nebausti, o taisyti įstatymus, kuriuos galimai pažeidė V. Grigaravičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pasiūliau Prezidentui atsižvelgti į visas aplinkybes ir apsiriboti pokalbiu, nurodymais pašalinti tuos visus trūkumus, ateityje užtikrinant operatyvinei veiklai, liudytojų ir nukentėjusiųjų apsaugos programoms skirtų lėšų panaudojimą griežtai pagal paskirtį, griežtai užtikrinant tarnybinių butų ir transporto naudojimosi tvarką“, – sakė R. Šukys.

REKLAMA

Pasak Prezidento atstovės spaudai Ritos Grumadaitės, Valdas Adamkus įsiklausys į vidaus reikalų ministro ir Vyriausybės vadovo nuomonę.
Ministras sako, kad didžiausia nuobauda yra išvadų paviešinimas. Policijos vadovas tikina, kad įstatymų nepažeidė.

„Morališkai lyg ir... bet įstatymų nepažeidžiau“, – LTV naujienų tarnybai sakė policijos generalinis komisaras.

REKLAMA

Premjeras anksčiau yra išsakęs nuomonę, kad nepritartų V. Grigaravičiaus atsistatydinimui ir ragino taisyti įstatymus reglamentuojančius tarnybinio būsto ir automobilio naudojimą.

Šiuos įstatymus siūlo keisti ir Prezidentūra, esą teisės aktų spragos sudaro prielaidas jų interpretacijoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po anoniminio skundo Vidaus reikalų ministerija atliko tarnybinį tyrimą – paaiškėjo, kad sostinės Borutos gatvėje esančiu butu nuo 2003 m. naudojosi tik policijos vadovas V. Grigaravičius, nors pats butas 2001 m. pirktas liudytojų ir nukentėjusiųjų apsaugos programai už 60 tūkst. Lt.

Tačiau jo įrengimas kainavo beveik triskart brangiau – beveik 190 tūkst. Už 41 tūkst. Lt butui nupirkta daiktų, tarp kurių atpalaiduojantis krėslas, kainavęs kone 6 tūkst., treniruoklis – beveik 4 tūkst. Lt. Nustatyta, kad V. Grigaravičius nemokėjo ir už komunalines paslaugas.

REKLAMA

„Čia šiuo atveju tikrai ne drausminės atsakomybės klausimas, o asmeninio moralinio požiūrio klausimas ir Vyriausios tarnybinės etikos komisijos kompetencija“, – tvirtino R. Šukys.

Tarnybinio tyrimo išvadas perduotos ir Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Pastaroji ne kartą yra nustačiusi, kad pareigybiniu transportu gali naudotis tik aukščiausieji šalies pareigūnai. Į jų sąrašą policijos generalinis komisaras nepatenka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų