Tokią mintį jis išsakė TV3 žinių „Dienos komentare“, kur jį kalbino žurnalistė Jolanta Snirnelytė.
Pone Liubajevai, nuo ketvirtadienio atvyksta 6 Europos agentūros pareigūnai, ar 6 žmonės kažką pakeis? Nuo liepos vidurio atvažiuos dar daugiau žmonių ir iš viso 30, bet tiek 30 žmonių atrodo lašas jūroje.
Jų buvimas prie valstybės sienos yra pakankamai stiprus signalas mūsų kaimynams, kad Lietuva ne viena kovoja su neteisėta migracija, kad mes turime Europos Sąjungos ir kitų Europos Sąjungos valstybių palaikymą. Tai yra vienas iš pagrindinių elementų.
Aišku, 30 Europos Sąjungos pareigūnų situacijos prie valstybės sienos iš esmės nepakeis. <...> Valstybės sienos apsaugos tarnyba šiai dienai susitvarko su savo užduotimi.
Jūs sakote, kad viskas pavyksta, bet žiūrėkime, kokiais kiekiais jie vis tiek pas mus patenka. Kiek būtų veiksmingas tvoros pastatymas?
Vien tvoros pastatymas ypatingų rezultatų mums neduotų. Fizinio barjero buvimas turi būti derinamas ir su kitomis priemonėmis. Turėtų būti ir stebėjimo sistemos, ir kameros, ir kabeliai, ir visi kiti dalykai.
Turiu pasakyti, kad ir šiai dienai pasienyje su Baltarusija tam tikruose ruožuose yra tvora, bet mes matome, kad tai nėra labai didelė kliūtis. Tie neteisėti migrantai pakankamai greitai gali įveikti ir tvorą. Mes nagrinėjame galimybę kurti inžinierinius įrengimus – barjerus ar tvoras prie valstybės sienos, tačiau tai turi būti daroma kartu su kitų techninių stebėjimo sistemų panaudojimu.
Jūs minėjote, kad jei daugės pabėgėlių, tai jie bus apgyvendinami tik palapinių miestelyje, tačiau jau kalbama, kad vienos ar kitos savivaldybės galėtų juos pas save apgyvendinti. Ar jau yra sukurta sistema, kur jie būtų apgyvendinti ir kas juos prižiūrėtų?
Kaip tik vyko Vidaus reikalų ministrės ir savivaldybių merų pasitarimas. Mes kalbėjome apie pasirengimą tai situacijai – masiniam nelegalių migrantų antplūdžiui. Kai Valstybės sienos apsaugos tarnybos pajėgumai jau būtų išnaudoti, pirmiausia mes planuojame identifikuoti tuos objektus, kur galima būtų apgyvendinti neteisėtus migrantus.
Kalbėjome ir apie saugumo užtikrinimą, kalbėjome ir apie kitų paslaugų teikimą, nes apgyvendinant žmones juos reikia aprūpinti ir maistu, turi būti atitinkamas medicininis aprūpinimas ir kiti aspektai.
Mes susitarėme, kad palaikysime nuolatinį kontaktą su pasienio regiono savivaldybių merais. Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovai jau kitą savaitę planuoja pradėti susitikimus su kiekviena savivaldybe siekiant nustatyti tokius galimus objektus ir suderinti veiksmus.
Visą pokalbį galite pamatyti vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.