• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sėdėti kabinete ir dėlioti popierius iš vienos krūvos į kitą - taip pat pavojinga, kaip gesinti gaisrą, patruliuoti gatvėse ar kariauti Afganistane. Visą tarnybos laiką kabinete praleidžiantys pareigūnai dosniomis privilegijomis sulyginami su gyvybe rizikuojančiais jų kolegomis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasirodo, Lietuvoje nėra jokio skirtumo, kokį darbą atlieka šalies vidaus tarnybos ir krašto apsaugos sistemos atstovai. Kiekvieną dieną gelbėti žmonių ir gesinti gaisrų vykstantys ugniagesiai gelbėtojai pamaloninami taip pat kaip ir jų sistemos “kabinetiniai" kolegos.

REKLAMA

Visi vienodi

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas  “Vakaro žinioms" aiškino, kad visi pareigūnai yra vienodi, nepriklausomai nuo to, kokį darbą dirba. “Visi vienodai aprūpinami uniforma. Ir tie, kurie gesina gaisrus, ir tie, kurie dirba kabinetuose", - sakė V.Rakštelis.

REKLAMA
REKLAMA

Šių pareigūnų ir išėjimo į pensiją tvarka nesiskiria. Gaisrininkai užtarnauto poilsio gali išeiti jau po dvidešimties tarnybos metų. Išimtis - nestatutiniai pareigūnai, dirbantys pagal darbo sutartis. Jie pensininkais dabar tampa kaip visi “mirtingieji" - 62,5 metų.

Tačiau būtent šiems pareigūnams pirmiausia tenka skubėti į iškvietimus. “Statutiniai pareigūnai į įvykio vietą vyksta tik tada, kai gaisras labai didelis, ar kai jau reikia atlikti tyrimą ir nustatyti jo priežastis", - aiškino V.Rakštelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepriklausomai nuo to, sėdi kabinete ar dirba “aktyvų" darbą, šios tarnybos atstovai gauna vienodas atostogas. Atsižvelgiant į darbo stažą, jos gali trukti nuo 30 iki 45 dienų. Vienodai jie skatinami ir už atliktus darbus - gauna padėkos raštus, ženkliukus, kartais dovanas. Už išgelbėtas gyvybes ir... parengtą dokumentą. “Visi pamato, kai gaisrininkas išgelbsti kieno nors gyvybę. Bet niekas nemato, kad kabinete dirbantis inspektorius kokį pusmetį rengia ir įgyvendina projektą", - “kabinetinius" pareigūnus užstojo V.Rakštelis.

REKLAMA

Kabinetiniai pranašumai

Ta pati tvarka - ir policijos sistemoje. Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis “Vakaro žinioms" aiškino, kad policininkams už darbą atlyginama vienodai, nesvarbu, ar jie patruliuoja gatvėse ir gaudo nusikaltėlius, ar tik koordinuoja šiuos veiksmus iš kabineto.

REKLAMA

Kaip ir ugniagesiai gelbėtojai, visi policijos pareigūnai aprūpinami uniformomis, tuo pat metu sulaukia pensinio amžiaus (priklausomai nuo ištarnauto stažo) ir vienodai gauna atostogų.

Beje, policijos sistemos “kabinetiniai" pareigūnai turi ir šiokių tokių privilegijų, mat gali tarnauti ilgiau. Paprasti policininkai ir viršilos tarnauti gali iki 50 metų, iki 55 metų dirbti gali inspektoriai. Komisarai gali dirbti iki 60 metų, o generalinis komisaras - iki 65.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir kare visi lygūs

Privilegijų turi ir kariškiai. Civilinės krašto apsaugos sistemos pareigūnams (tokiems, kurių tarnybinėms funkcijoms atlikti nereikia būti profesinės karo tarnybos kariu) įstatymu net numatyta du kartus per metus išmokėti premijas. Užtat tarptautinėse operacijose, pavyzdžiui, Goro provincijoje, tarnaujantiems kariams numatytos tik kompensacijos.

REKLAMA

Civilinės tarnybos kariai, taip pat kaip ir dalyvaujantys kariniuose veiksmuose, aprūpinami uniformomis.

“Visi kariai, tiek tarnaujantys kariniuose padaliniuose ir besirengiantys kovinėms užduotims, tiek kariai, tarnaujantys štabuose, vienodai aktyviai prisideda prie kariuomenės uždavinių. Vienų užduotys reikalauja didesnių fizinių pastangų ir didesnės rizikos sveikatai, kitų - didesnės atsakomybės priimant sprendimus, specifinių žinių planuojant ir t. t." - “Vakaro žinioms" aiškino Krašto apsaugos ministerijos atstovė Viktorija Cieminytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų