• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusią naktį praūžusi audra sukėlė ypač daug nesklandumų gyventojams, o kai kurie iš jų jau antrą parą neturi elektros. Gyventojai teigia, kad jie nežino, kada tikėtis elektros tiekimo atnaujinimo, o paskambinus į Energijos skirstymo operatorių (ESO), gaunama rekomendacija įsigyti generatorių. 

23

Praėjusią naktį praūžusi audra sukėlė ypač daug nesklandumų gyventojams, o kai kurie iš jų jau antrą parą neturi elektros. Gyventojai teigia, kad jie nežino, kada tikėtis elektros tiekimo atnaujinimo, o paskambinus į Energijos skirstymo operatorių (ESO), gaunama rekomendacija įsigyti generatorių. 

REKLAMA

79-erių vilnietė Stanislava, gyvenanti netoli Kairėnų tv3.lt žurnalistams sako, kad jai jau antrą parą yra dingusi elektra.

Be to, dėl audros buvo nusiaubti moters namai – ant tvoros užgriuvo didelė eglė, sudarkyti sodai ir gėlynai – stipriai pakilo šalia esančio upelio vandens lygis. 

Vilnietė teigia, kad dėl dingusios elektros ji nebegali naudotis internetu ar pasikrauti telefono, dėl ko sutriko susisiekimas. Dingo ir šiltas vanduo, kurį dabar moteris turi semtis į kibirėlį iš netoli miške bėgančio upelio, o tai sukelia nemažai problemų.

REKLAMA
REKLAMA

„Antra para, kai nėra elektros visoje gatvėje ir niekas nepasako, kada ji atsiras. Tai tas labai glumina ir nervina visus žmones, nes mes nežinome, kaip planuotis savo buitį“, – pasakoja senjorė.

REKLAMA

Tam, kad galėtų pasikrauti savo telefoną Stanislava turėjo vykti į mieste esančią kavinę, nerimą kelia ir tai, kokie padariniai, po dingusios elektros, gali laukti namie.

„Ėjau į kavinę pakrauti savo telefoną, kad galėčiau susisiekti su artimaisiais, šaldytuvai irgi neveikia, maistas nueis veltui“, – nuogąstauja Stanislava. 

Problemų kyla ir kituose sostinės rajonuose. Balsiuose gyvenantis Artūras pasakoja, kad dėl dingusios elektros taip pat susidūrė su rimtomis problemomis.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl namuose įrengtų elektrinių vartų vyras iš pradžių negalėjo išvažiuoti iš namų, kadangi jie paprasčiausiai neatsidarė – juos atidarinėti teko mechaniniu būdu.

Vilniaus rajone gyvenanti Rita sako, kad nėra elektros, nėra interneto, nebėga vanduo, negali šilto maisto išsivirti, nes viskas veikia su elektra.

Gyventojų pasipiktinimai plinta socialiniuose tinkluose

Apie kylančias problemas ir dingusią elektrą gyventojai taip pat gausiai dalinasi socialiniuose tinkluose. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žmonės pasakoja, kad elektra kai kuriems taip pat dingusi nuo pat audros pradžios. 

„Nėra elektros, nėra interneto, nėra ryšio“, – dalinasi viena moteris.

Kiti prašo savivaldybių pranešti, kada gali tikėtis atgauti elektros tiekimą, kadangi žmonės nežino, ko tikėtis bei kada gali tikėtis pagalbos.

„Labai liūdna, kad visiškai nekomunikuojama“, – sakoma viename socialinių tinklų įraše. 

REKLAMA

Kiti žmonės taip pat tvirtina, kad nors elektra dingusi jau antrą parą, tačiau padeda namuose įrengti generatoriai. Tuo savo „Facebook“ paskyroje ryte dalinosi ir Renata Baniulienė, kuri tuomet teigė, kad elektros nėra jau 29 valandas.

tv3.lt žurnalistams susisiekus su moterimi, ji atsakė, kad dabar jau tiksi 40 valanda be elektros.

„Ši situacija tai praktinis patvirtinimas, kad reikia pasirengti ir gebėti išgyventi be pagalbos iš išorės bent 3 dienas“, – įraše prideda moteris.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt antradienio rytą užklausė ESO komentaro, jie vėliau tik išplatino pranešimą spaudai.

Elektros tiekimas nuo audros pradžios atstatytas jau maždaug pusei gyventojų  

Liepos pabaigoje Lietuvą permerkė stichinis lietus ir kelias paras talžė jau seniai fiksuoto stiprumo vėjo gūsiai. Anot sinoptikų ir tarnybų, tiek gyventojai, tiek elektros „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) prižiūrimas tinklas patyrė didelius nuostolius. Nors elektrikai dirbo jau nuo sekmadienio vakaro, antradienio dieną elektros energijos sutrikimus dar jautė apie 90 tūkst. iš beveik 1,9 mln. vartotojų Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vien per antradienį tiekimą ESO elektrikai atstatė daugiau nei 50 tūkst. vartotojų, o nuo audros pradžios – maždaug 80 tūkst. klientų. Dar daliai – apie 30 tūkst. –  tiekimas bus atnaujintas trečiadienį, likusiems, kur pažeidimai sudėtingiausi, elektros tiekimą atnaujinsime iki šeštadienio.  

„Šios audros mastas labai didelis, kadangi susidėję skirtingi veiksniai tokie kaip stiprus vėjas, lietus ir žali medžiai sukūrė didžiulę griaunamąją jėgą, todėl žala taip pat didelė. Pagal mūsų duomenis, tai galingesnė audra nei 2020-iasiais metais Lietuvą užgulusi „Laura“. Fiksavome ne tik stichinį iškritusį kritulių skaičių, tačiau ir vėją – virš 20 m/s vėjo gūsiai tiek sostinėje, tiek ir kituose miestuose ir apskritai regionuose buvo fiksuojami visą pirmadienį.

REKLAMA

Šios sudėtingos oro sąlygos apsunkino mūsų darbus, tačiau vis tiek dirbome ir sutelkėme papildomas pajėgas – atšaukėme darbuotojus iš laisvadienių ir atostogų, išsiuntėme informacinius pranešimus vartotojams. Pastaruosius ir toliau informuojame apie tai, kada planuojame atnaujinti tiekimą“, - sako ESO vadovas Renaldas Radvila.  

Šiuo metu sudėtingiausia situacija Vilniaus mieste ir rajone, o mažiausiai sutrikimų fiksuojama Klaipėdos  ir Alytaus regionuose.   

REKLAMA

Nors visuose regionuose, o Vilniaus – ypatingai, sutelktos labai didelės ESO ir rangovų pajėgos, tačiau taškų, kuriuose reikia atlikti remonto darbus, labai daug. Iš viso Lietuvoje tokių taškų užfiksavome daugiau nei 6 tūkst. Klientams, kuriems planuojame atnaujinti tiekimą per artimiausias 24 valandas, siunčiame informacines žinutes. Taip pat informuojame ir kitus vartotojus, kuriems tiekimas bus atstatytas vėliau – per artimiausias 48 valandas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Elektrikai dirba visoje Lietuvoje, bet laikas dabar nėra mūsų pusėje, kad ir kaip skubėtume. Esu be galo dėkingas kolegoms, kurie negailėdami savęs dirba naktimis, grįžo anksčiau iš atostogų ar laisvadienių ir daro viską, kad elektros tiekimas būtų kuo greičiau atstatytas“, - sako R. Radvila.  

ESO duomenys rodo, kad mažiausia žala fiksuojama ten, kur yra atlikti pavojingų medžių šalinimo darbai. Iš 255 vidutinės įtampos oro linijų, kurių ilgis siekia 700 km miškingose vietovėse sutrikimai fiksuoti tik 24 linijose.  

REKLAMA

„ESO bendradarbiauja su Valstybiniu miškų institutu ir Valstybine miškų urėdija ir atsakingai planuoja pavojingų medžių šalinimą bei genėjimą. Nepaisant to, kai kurie gyventojai ir nevyriausybinės organizacijos nesuteikia leidimų tokių medžių šalinimui, tačiau ir toliau ieškome sutarimo, nes siekiame užtikrinti patikimą elektros energijos tiekimą“, - sako R. Radvila.   

ESO prižiūri iš viso 130 tūkst. kilometrų elektros linijų, iš jų sukabeliuotų po žeme – apie 35,9 proc. Nuolat vykdomas oro linijų kabeliavimas įvairiuose regionuose, tačiau likusių oro linijų kabeliavimo kaina siektų, preliminariu vertinimu, daugiau nei 6 mlrd. eurų, todėl pavojingų medžių šalinimas yra efektyvesnis, greitesnis ir ekonomiškesnis būdas. Tačiau ESO ir toliau kabeliuoja elektros linijas, kur tai daryti yra efektyviausia ir reikalingiausia. 

o jau šalyje chaosas.
Jie gi newykeliai dar kazkokiam karui "ruošiasi"
Elektros dar ilgai nebus, nes atsarginiai kabeliai, laidai, transformatoriai ir kita įranga padovanota broliams, mūsų energetikai liko prie suskilusios geldos
Nevykėliai valdžioje
Nevykėliai valdžioje
Šitai valdžiai rūpi tik homikų santuokos, narkotikų legalizavimas ir pinigų tratinimas kai nubyrą saviems stepukoniams ir monikoms..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų