„Turime vaiką priversti jaustis lygiaverčiu, jis turi turėti palaikymą namuose. Kas benutiktų, jis turi kreiptis į tėvus“, – pabrėžia N. Kurčinskaja.
Kalbėdama bendrai apie dingstančius vaikus, ji pabrėžia, kad itin svarbu, kad bendraudami su teisėsauga artimieji neslėptų tam tikros informacijos apie vaiką ir neapsunkintų paieškų.
DŽŠPC vadovė atkreipia dėmesį, kad kartais dingusių vaikų tėvai ir artimieji daro klaidingą prielaidą, jog reikėtų šiek tiek palaukti prieš kreipiantis į institucijas ir žmones dėl dingusio vaiko, visgi ji pabrėžia, kad dingus vaikui būtina nedelsiant kreiptis į policiją.
„Pirmas veiksmas – kreiptis į policiją. Būtina iš karto nuo pirmos minutės. Jeigu yra įtarimas, kad vaikas išvažiavo į užsienį, tai galima tada kreiptis į mus (DŽŠPC – tv3.lt) ir mes paskelbsime visai Europai. Visose šalyse bus paskelbta jo nuotrauka ir aprašymas, jeigu tai yra tikslinga“, – nurodo N. Kurčinskaja.
Svarbu sakyti visą tiesą
DŽŠPC vadovė taip pat teigia, kad dingus vaikui, taip pat svarbu sužinoti kokie santykiai yra vaiko šeimoje, galbūt paskutiniu metu vyravo kokie nors nesutarimai ar kokios nors kitos problemos, kaip, pavyzdžiui, narkotikų vartojimas. Ieškant informacijos svarbu kreiptis ir į dingusio vaiko artimą aplinką – mokyklą, draugus.
„Žmogui (dingusiam – tv3.lt) vienas yra kelias, ieškantiems – tai tūkstantis“, – sako DŽŠPC vadovė.
N. Kurčinskaja taip pat akcentuoja, kad itin svarbu, kad artimieji nebijotų sakyti visos tiesos, nepaisant to, kokia ji galėtų būti.
„Būna, žinot kaip „ai, žinot negaliu, ką žmonės pasakys“. Ne, tai ne tas atvejis, viską reikia sakyti, tegul viską sako, visur kreipiasi, kur tik tai kokį nors siūlelį galima užkabinti“, – sako N. Kurčinskaja.
Be to, DŽŠPC vadovė taip pat priduria, kad itin svarbu, jog dėl dingusio vaiko nerimaujantys artimieji, tėvai neliktų vieni ir neužsidarytų nuo kitų žmonių bei nebijotų pagalbos kreiptis į psichologus, su kuriais galėtų pasikalbėti.
„Turime mūsų nemokamą pagalbos liniją, ji dabar sujungta su 112. Duodamas pranešimas policijai ir jeigu yra poreikis sujungiama su mumis.
Tai vieną kartą net visą naktį kalbėjome su mama, kai vaikas negrįžo namo“, – prisimena N. Kurčinskaja.
N. Kurčinskaja teigia, kad gali būti daugybė priežasčių, dėl ko vaikas gali ir pats nuspręsti išeiti iš namų.
„Dingsta ir nes bijo grįžti namo, būna, kad tėvai labai griežti. Bijo eiti namo, nes blogą pažymį gavo, galbūt yra kokios nors patyčios mokykloje, tai tada atsiranda draugai, kurie padrąsina kiemuose (slėptis – tv3.lt)“, – dalinasi DŽŠPC vadovė.
Ji prideda, kad vėliau dėl to vaikai gali būti įtraukti ir į visokius nusikaltimus – vagystes ar narkotikų platinimą, o vėliau dėl to šantažuojami. O kai kuriais atvejais, anot N. Kurčinskajos, vaikai netgi gali būti išvežami į užsienį.
Dingusių žmonių šeimos paramos centro (DŽŠPC) vadovė Natalja Kurčinskaja teigia, kad kasmet pasaulyje dingsta apie 250 tūkst. vaikų. Anot jos, Lietuvoje fiksuojama apie 2,5 tūkst. vaikų dingimo atvejų. Tiesa, N. Kurčinskaja sako, kad realus vaikų dingimo atvejų skaičius gali būti ir visiškai kitoks.
„Iš tikrųjų, tų skaičių, man atrodo, niekas nežino. Kiek dar žmonių nepraneša laiku (kad dingo vaikas – tv3.lt), kad niekas nesužinotų, nes gal sugrįš, gal reikia palaukti 3 dienas, gal dar kas nors“, – komentuoja N. Kurčinskaja.
Antradienį nuskendęs rastas dingęs 17-metis
Pirmadienį vakare viešojoje erdvėje išplito pranešimas apie sekmadienį dingusį 17-metį vaikiną. Socialiniuose tinkluose pagalbos prašymą išplatino jaunuolio brolis.
Policija pranešė, kad Paupyje, Vilniuje, sekmadienį iš namų, apie 23 val., išėjo jaunuolis ir negrįžo. Dingusiojo intensyviai ieškojo artimieji ir policijos pajėgos. Deja, tačiau antradienį dingusiojo brolis išplatino oficialią žinią, kad rastas dingusiojo kūnas.
„Sveiki, deja, mano brolio išgelbėti nepavyko. Ačiū visiems, kurie gelbėjo ir siūlė pagalbą. Tai tiek, mylėkite ir branginkite vieni kitus“, – rašoma pranešime.
Vilniaus apskrities policijos komisariato atstovai patvirtino, kad kūnas rastas tarp Baltojo ir Žaliojo tiltų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!