• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ligonių kasoms pirmines sveikatos paslaugas finansuojant ne tik valstybinėse, bet ir privačiose gydymo įstaigose, pastarųjų ėmė sparčiai daugėti. Kone dešimtadalis valstybės finansavimo tenka būtent privatininkams. Pacientų atstovai sako, kad net ir brangiai įkainotos paslaugos privačiose įstaigose dažnai būna pigesnės nei susumavus mokėjimus gydytojams į kišenę valstybinėse, praneša LTV „Panorama“.

REKLAMA
REKLAMA

Privačios, o ne valstybinės šeimos medicinos įstaigos duris veria kas ketvirtas gyventojas. Tendencija aiški – per paskutinius ketverius metus privati medicina įgavo pagreitį: privačių įstaigų prisikūrė daugiau nei viešųjų, o gyventojai pastarąsias mielai keičia į privačias.

REKLAMA

Ligonių kasos privačiose įstaigose apmoka šeimos gydytojų, gydytojų-specialistų pirmines paslaugas, dienos chirurgiją. Už brangiau įkainotas paslaugas nei apmoka valstybė pacientui tenka prisimokėti priemoką.

Pripažįstama, kad nepaisant priemokų privati medicina plėtojasi ir plėtosis dėl didesnio dėmesio žmogui ir kokybiškesnių paslaugų.

REKLAMA
REKLAMA

„ Jeigu Lietuvoje privati medicina sudaro apie 7–8 proc., tai Europos Sąjungos vidurkis yra tarp 30–60 proc.“, – pastebi Privačių medicinos įstaigų asociacijos prezidentas Laimutis Paškevičius.

Tačiau valstybinė ligonių kasa įžvelgia, kad privatininkai labiausiai linkę plėtoti brangiai apmokamas paslaugas, o esą nepelningos, tarp jų – ir skubi pagalba, paliekamos viešosioms įstaigoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Apie ketvirtadalis Lietuvoje atliekamų ir mūsų apmokamų brangių tyrimų ir procedūrų yra suteikiama privačiose įstaigose. Kita sritis – šeimos medicina, ir apie 25 proc. pacientų. Teikti tokias paslaugas apsimoka, yra pelninga. Nemanau, kad tai vienintelė motyvacija, bet šitas faktorius yra svarbus“, – teigia Valstybinės ligonių kasos Draudimo plėtros departamento direktorius Gintaras Kacevičius.

REKLAMA

„Nesakyčiau, kad būtų tokia praktika. Ta informacija iš ekonominės pusės tikrai neturi kažkokio ekonominio pagrindo“, – įsitikinęs L. Paškevičius.

Tuo metu pacientai skaičiuoja, kad brangi privati medicina gali būti pigesnė už valstybinę.

„Kiek girdime iš pacientų, guldamiesi į ligoninę operacijai jie tiesiog moka gydytojui į kišenę. O privačioje įstaigoje žmogus oriai, nesižemindamas sumoka oficialiai į kasą. Pagalvojus, kartais toj privačioj ir pigiau būna“, – teigė Pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė.

REKLAMA

Privačios medicinos įstaigos tikisi, kad valstybė jas įsileis dar giliau ir jau kitąmet ligonių kasos kompensuos ir stacionaro, t.y. kai žmogus guldomas ir gydomas ligoninėje, paslaugas. Tačiau Valstybinė ligonių kasa teigia, kad ligoninis gydymas turėtų likti tik valstybės rankose.

Kristina Garalevičiūtė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų