Tai darys trys pareigūnai, kurių pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje, rašoma policijos pranešime.
Facebook puslapis - https://www.facebook.com/Policijos-virtualus-patrulis-104999875026221
Pareigūnai reaguos tik į akivaizdžius elektroninėje erdvėje daromus ar rengiamus daryti teisės pažeidimus. Pradžioje asmenys bus įspėti, kad jie nutrauktų galimai neteisėtus veiksmus, o jų nenutraukus - surinkta medžiaga bus registruojama ir perduodama atitinkamam policijos padaliniui tolimesniam tyrimui.
Kaip tai vyks?
· Viešas virtualaus patrulio įspėjimas kaip komentaras soc. tinkluose arba portaluose
· Privati žinutė soc. tinkle „facebook“ · El. laiškas iš el. pašto [email protected]
Pateikiame pavyzdžius, kada reaguotų virtualus patrulis:
1. Skelbimai su siūlymais įsigyti kontrabandinių cigarečių ar alkoholio;
2. Siūlymai prisiimti kito asmens padarytą pažeidimą;
3. Grasinimai susidoroti su kitais asmenimis;
4. Siūlymai nusipirkti vairuotojo pažymėjimą, ar padėti už pinigus išlaikyti vairavimo egzaminą, siūlymai nusipirkti techninę apžiūrą ir pan.;
5. Narkotinių medžiagų platinimas elektroninėje erdvėje;
6. Siūlymai investuoti į įtartinas platformas, pirkti el. būdu netikrose internetinėse parduotuvėse, kitokie sukčiavimai elektroninėje erdvėje.
Tai – pagrindinės veiklos kryptys, kuriomis dirbs šie pareigūnai.
Gyventojai, matydami pažeidimus elektroninėje erdvėje, galės pranešti virtualiam patruliui privačia žinute soc. tinkle Facebook sukurtame puslapyje.
Virtualus patrulis dirbs viešai, niekaip neribos žodžio laisvės, nesikiš į privačius asmenų susirašinėjimus.
Policija kviečia kurti saugią aplinką elektroninėje erdvėje.
Generalinis komisaras Renatas Požėla anksčiau teigė, kad virtualūs patruliai reaguos tik į konkrečius teisės aktų pažeidimus ir neužsiims komentatorių cenzūra. Anot jo, kilus klausimams, kaip vertinti konkrečius atvejus, patruliai visada galės konsultuotis su kolegomis ir „priimti kolektyvinį sprendimą“.
„Tai – akivaizdūs teisės aktų pažeidimai, pavyzdžiui, pardavinėjimas tų pačių vakcinų, kas yra draudžiama, siūlymas įsigyti narkotinių medžiagų, akivaizdus naudojimas keiksmažodžių, kito asmens įžeidinėjimas“, – tvirtino komisaras.
Anot policijos, taip pat bus vertinami skelbimai su siūlymais įsigyti kontrabandinių cigarečių ar alkoholio, siūlymai prisiimti kito asmens padarytą pažeidimą, grasinimai susidoroti su kitais asmenimis, siūlymai nusipirkti vairuotojo pažymėjimą, ar padėti už pinigus išlaikyti vairavimo egzaminą, siūlymai nusipirkti techninę apžiūrą ir panašiai.
Pareigūnai tikrins ir siūlymus investuoti į įtartinas platformas, pirkti elektroniniu būdu netikrose internetinėse parduotuvėse, tirs kitokius sukčiavimus elektroninėje erdvėje.
Gyventojai, matydami pažeidimus elektroninėje erdvėje, raginami pranešti apie tai virtualiam patruliui „Facebook“ socialinio tinklo platformoje.
R. Požėla žadėjo, jog tai, ar naujovė pasiteisina, bus įvertinta „po dviejų-trijų mėnesių“.
Kaip jau buvo skelbta, balandžio 6 d. patruliuoti elektroninėje erdvėje pradėjo virtualus patrulis. Tai - trys...
Posted by Lietuvos policija on 2021 m. balandžio 6 d., antradienis