„Etiketė niurzglių lietuvių ji atėjo iš laikotarpio, kai buvo... prieš 15 metų. Bent jau. Prieš 20 metų, kai situacija Lietuvoje tikrai buvo tokia sudėtinga ekonominiu požiūriu. Gal ir psichologiniu požiūriu. Vyko privatizacija. Žlugo bankai, daug tokios neteisybės buvo. (...) Lietuva tuo metu užėmė vieną paskutinių vietų Europoje pagal pasitenkinimą ir laimę. (...) 2000 metais patenkintų gyvenimu buvo 40 proc. Šiuo metu – 75 proc. Tai yra tikrai labai daug“, - pasakoja sociologas Vladas Gaidys.
Visos Europos mastu atliekami tyrimai rodo, kad ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje patenkintų gyvenimu žmonių pastaraisiais metais žymiai daugiau ir jų skaičius auga. Tuo tarpu, atrodo, visko pertekusioje Europoje laimės rodiklis krenta.
Ir sociologai pastebi, kad visur, kur yra pakritęs pasitenkinimo gyvenimu arba laimės indeksas, dėl to „kalti“ daugiausia kiti žmonės - imigrantai.
Tačiau kol kas mes apie imigrantus labiau tik girdime, nei su jais susiduriame. Lietuviškai laimei jie kol kas netrukdo.
Specialistai sako, kad tiriant Lietuvos gyventojų grupes matyti, jog net jei tą rytą, kai vyko apklausa, respondentas pakilo iš lovos, švelniai tariant, ne ta koja, jo atsakymams apie pasitenkinimą gyvenimu tai neturėjo įtakos.
Įdomu tai, kad ne tik Vilniuje yra daugiausiai patenkintų gyvenimu žmonių. Apskritai Vilniumi, kaip miestu gyventi, yra kone absoliučiai patenkinti beveik visi sostinės gyventojai. Nes čia, lyginant su kitais Europos miestais, yra saugu, patogu gyventi, ir dar nors sunkiai, bet įmanoma įpirkti norimą būstą, auginti vaikus.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.