Praėjusią parą buvo nustatyta daugiau nei du tūkstančiai naujų koronaviruso atvejų, COVID-19 nusinešė 19 asmenų gyvybes.
Santaros klinikos plečia lovų skaičių
Santaros klinikų vadovas Feliksas Jankevičius sako, kad epidemiologinė situacija Vilniaus regione išlieka labai sudėtinga.
„Deja, nežiūrint mūsų optimistinių prognozių kartais, ji (situacija – aut. past.), deja, sunkėja“, – spaudos konferencijoje kalbėjo F. Jankevičius.
Pasak jo, šiuo metu užimta beveik 90 proc. COVID-19 pacientams skirtų lovų Vilniaus regione.
„Ne visos regiono ligoninės, tačiau daugelyje jų tikrai užsipildė iki 90 proc., kai kurios iki 100 proc. Ką tai sako? Žinoma, mums reikia plėstis ir kurti naujas COVID-19 lovas, tą mes darome.
Tai bus sąskaita paprastai Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, planuojame ten atidaryti papildomas lovas. Taip pat, žinoma, plėsime RITS lovas ir Santaros klinikose, kitose regionų ligoninėse“, – sako F. Jankevičius.
Užimta apie 90 proc. reanimacinių lovų. Kaip informuoja specialistas, plečiant RITS lovų skaičių, reikės mažinti platinių operacijų kiekį.
„Mes tam tikrais atvejais terapinius pacientus, kuriems nereikia reanimacijos, bet reikalinga hospitalizacija, kelsime juos į kitas regionų ligonines. Pasinaudosime kitų regiono ligoninių pagalba. Kaip minėjau, ne tik Vilniaus miesto, bet ir rajono“, – sako F. Jankevičius.
Gydomi 9 vaikai
Kaip sako F. Jankevičius, skirtingai nuo pernai metų situacijos, dabar COVID-19 serga daugiau vaikų.
„Šiuo metu Santaros klinikose gydosi devyni įvairaus amžiaus vaikai. Tiesą pasakius, reanimacijoje nei vieno vaiko neturime, tačiau dviem iš jų reikia deguonies“, – sako F. Jankevičius.
Meiželytė: lovos atsilaisvina kam nors mirus
Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Donalda Meiželytė saco „Facebook“ paskyroje penktadienį pasidalijo žinute apie COVID-19 situaciją Vilniuje.
Pasak jos, lovos su sunkiais COVID-19 pacientais pildosi, o jos atlaisvėja tik kam nors mirus.
„Per naktį 5 iškeliauja, tai tiek laisvų ryte ir būna. Medicinos personalas su covidiniais ligoniais dirbti nenori, jokie priedai nemotyvuoja. Pusantrų metų kitų skyrių personalas dirbęs su covidu deda masiškai pareiškimus išeiti iš darbo vos tik gydymo įstaigos vadovas užsimena, kad terapinį tuoj perdarinėsime į covidinį skyrių.
Kai buvo karantinas, direktorius įsakymu galėjo reguliuoti, kam kur dirbti ligoninėje. Kai yra ekstremali situacija, gali tik prašyti. Bet įtariu, kad net ir karantiną įvedus, direktoriaus įsakymas būtų uždengtas prašymu išeiti iš darbo“, – rašo D. Meiželytė.
Pasak jos, poliklinikos slaugių ligoninei skirti nebegali, nes vyksta skiepijimas, joms taip pat reikia testuotis, vykti vakcinuoti gyventojus į namus.
„Tai reiškia, kad tiesiog nebėra kam dirbti su papildomais covid ligoniais kad ir kiek mes lovų pristatysim. Rytiniuose Ekatremalių situacijų operacijų centro posėdžiuose niūrios nuotaikos.
Žmonės, skiepykitės, maldauju. Jei ligoninėse būtų gydomi tik sunkūs skiepyti žmonės, kurie vyresni, kurie su lėtinėm ligom, tai viso šito nebūtų“, – rašo D. Meiželytė.
COVID-19 statistika: 2403 nauji atvejai, 19 mirčių, pirmą skiepą gavo 2,5 tūkst. žmonių
Portalas tv3.lt primena, kad praėjusią parą nustatyti 2403 nauji COVID-19 atvejai, mirė 19 žmonių, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.
Tarp mirusiųjų nuo COVID-19 buvo nepaskiepyta arba paskiepyta nepilnai 13 žmonių.
Praėjusią parą 2587 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 7625 žmonės.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1444 COVID-19 sergantys žmonės – daugiau nei pusšimčiu daugiau nei ankstesnę parą, 133 iš jų – reanimacijoje.
Šalyje praėjusią parą atlikta 15,8 tūkst. molekulinių (PGR) ir 10,5 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
Ligoninės ir mirtys
Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 175 žmonės – keliais daugiau nei ankstesnę parą.
77 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1223 žmonėms.
Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičius ligoninėse buvo pasiekęs 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą.
Per praėjusią parą daugiausiai mirusiųjų fiksuota 80–89 metų amžiaus grupėje – devyni, po tris mirusiuosius priklausė 90–99, 70–79 ir 60–69 amžiaus grupėms. Vienam mirusiam žmogui buvo nuo 50 iki 59-erių metų.
Pilnai paskiepyti iš jų buvo šeši: trys 80–89 metų žmonės ir po vieną 90–99, 70–79 ir 50–59 metų grupėms priklausantį žmogų.
Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 5179 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 148. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama beveik 10,2 tūkst. mirčių.
Vakcinacija
Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1 mln. 761 tūkst. žmonių, pilnai vakcinuota – apie 1 mln. 631 tūkstantį.
Sustiprinančią skiepo dozę praėjusią parą gavo 1967 žmonės, iš viso iki šiol pakartotinai paskiepyta 36,7 tūkst. žmonių.
Lietuvoje bent vieną skiepo dozę yra gavę 63 proc. gyventojų.
Mažiausia pasiskiepijusiųjų dalis yra tarp 12–15 metų vaikų – 29 proc. Tarp vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, pasiskiepiję 65,5 procento.
Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta per 5,1 mln. vakcinos dozių, skiepijimui sunaudota kiek daugiau nei 3,2 mln. dozių. Nepanaudota šiuo metu yra apie 1,9 mln. dozių.
Epidemiologinė situacija
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 887,9 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis – 10 procentų.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo per 347 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga beveik 21,4 tūkstančio.
Keiskit temą užknisot jau.