Pasaulinę kovos prieš skurdą ir socialinę atskirtį dieną Nepartinis demokratinis judėjimas sekmadienį paminėjo mitingu Vilniuje priešais Vyriausybės rūmus.
"Lietuvai ši diena aktuali, nes, ekspertų duomenimis, žemiau skurdo ribos gyvena keli šimtai tūkstančių žmonių, skursta atskiros gyvenimo sritys - švietimas, mokslas, teisėsauga, socialinė ir sveikatos apsauga. Lietuvoje yra vienas didžiausių socialinės atskirties rodiklių. Mažuma gyvena šimtus kartų turtingiau už daugumą gyventojų", - teigiama mitingą sekmadienio popietę Vilniuje V. Kudirkos aikštėje organizuojančio Nepartinio demokratinio judėjimo pranešime.
Sekmadienį prie Vyriausybės vykusiame mitinge dalyvavo apie du šimtai žmonių.
NDJ lyderis teisininkas Kęstutis Čilinskas sakė, jog svarbiausiais renginio tikslas - solidarizuotis su pasauliniu judėjimu prieš skurdą.
„Labai svarbu parodyti, kad žmonės nėra abejingi skurdui Lietuvoje. Mes manome, kad ta akcija pažadins ir dėmesį valdžios, labai apgailestaujame, kad iš valdžios, nors buvo kviesti, nei vienas atstovas neatvyko“, - žurnalistams sakė K.Čilinskas.
Viena pagrindinių skurdo ir socialinės atskirties priežasčių NDJ atstovas sakė esant korupciją.
Tarptautinė kovos su skurdu diena nuo 1987 metų spalio 17-osios minima pagerbiant bado aukas ir atkreipiant dėmesį į skurdžiausiai gyvenančius pasaulio žmones.
Statistikos departamento duomenimis, praėjusiais metais maždaug kas penktas žmogus (20,6 proc.) Lietuvoje gyveno ant skurdo ribos. Skurstančiųjų, palyginti su 2008 metais, padaugėjo 0,6 proc.
Atsidurti skurde mūsų šalyje dažniausiai rizikuoja vieni gyvenantys asmenys (46,9 proc.), taip pat asmenys, gyvenantys namų ūkiuose, kuriuos sudaro vienas suaugęs asmuo ir išlaikomi vaikai (46,4 proc.) ir du suaugę asmenys su trimis ar daugiau vaikų (32,9 proc.).
2009 metais apie 690 tūkst. šalies gyventojų gyveno žemiau skurdo rizikos ribos. Skurdo rizikos riba buvo 831 litas per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 1746 litai - šeimai, susidedančiai iš dviejų suaugusių asmenų ir dviejų vaikų iki 14 metų amžiaus. Ekvivalentines pinigines disponuojamąsias pajamas, mažesnes už skurdo rizikos ribą, mieste gavo 14,7 proc., kaime - 32,7 proc. gyventojų.