Lietuvoje į neformalų susitikimą ketvirtadienį susirinko aukščiausio lygio užsienio politikos strategai iš JAV, Švedijos, Čekijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos, kurie diskutuoja apie euroatlantiniam dialogui iškilusius iššūkius.
Dviejų dienų susitikime dalyvauja Lietuvos, Latvijos, Lenkijos bei Švedijos vyriausybių, užsienio reikalų bei gynybos ministerijų, JAV valstybės departamento ir prezidento administracijos, Europos Komisijos direktorato plėtrai atstovai, JAV analitinių centrų ekspertai.
Tarp susitikimo dalyvių yra JAV viceprezidento pavaduotojas nacionalinio saugumo klausimais Joseph R. Wood (Džozefas Vudas) ir JAV Valstybės sekretorės pavaduotojas Europos reikalams Daniel Fried (Danielis Frydas).
Amerikiečiai vieninteliai oficialiai pranešė apie savo atstovų dalyvavimą susitikime. Anot JAV ambasados pranešimo spaudai, minėtieji pareigūnai "atvyko į Lietuvą dalyvauti aukščiausio lygio susitikime bei susitikti su Lietuvos vyriausybės vadovais aptarti dvišalių santykių".
Kitų šalių dalyviai vadinamajame "Sniego susitikime" (Snow Summit ), BNS žiniomis, nepageidavo būti įvardyti.
BNS žiniomis, neformalus susitikimas ekspromtu gavo "Sniego" vardą tikintis, kad Lietuvoje šiuo laikotarpiu bus prisnigta, ir jokios kitos užkoduotos prasmės neturi.
Lietuvos užsienio politikos analitikų teigimu, ryškėja tendencijos, kad euroatlantinė integracija Rytų Europoje ir Pietų Kaukaze ima strigti. Todėl, anot jų, susitikime bus keičiamasi idėjomis bei ieškoma naujų instrumentų, galinčių paspartinti procesą, kurį stabdo kai pilnai dar neprigijusios demokratijos šiuose regionuose bei Rusijos pastangos sukliudyti jų euoroatlantinei integracijai.
Pasak ekspertų, neformalios NATO partnerių konsultacijos praėjusiame dešimtmetyje labai pasitarnavo suteikiant kryptį euroatlantinės integracijos pastangoms Baltijos valstybėse, kurios jau tapo NATO ir ES narėmis. Tikimasi, kad Lietuvoje pavyks atgaivinti šią praktiką.
BNS žiniomis, susitikimo darbotvarkėje taip pat yra Europos ir Amerikos bendradarbiavimas vis labiau tarptautinę politiką įtakojančios energetikos kontekste, taip pat bus aptariamos Europos ir JAV partnerių Šiaurės Atlanto aljanse santykių, kurie atvėso po JAV invazijos į Iraką, perspektyvos.