• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį Vilniuje įvyks koncertas „Už permainas aukštajame moksle“. Šiam renginiui kai kurios piliečių grupės reiškia viešą nepritarimą.

REKLAMA
REKLAMA

Europos aikštėje organizuojamame koncerte Lietuvos atlikėjų koncertu bus „garsiai ir viešai pasisakyta už permainas šalies aukštajame moksle, kuriant žinių Lietuvą“, skelbia organizatoriai.

REKLAMA

„Studijuojantys ir ketinantys tai atsakingai daryti Lietuvoje yra pasirengę permainoms, tikisi valdžios dėmesio. Drįstame neabejoti, jog renginys pasieks ausis tų, kurie priima sprendimus“, - pranešime spaudai cituojamas vienas akcijos iniciatorių, Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidentas Dainius Dikšaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Nemokamame renginyje už permainas aukštajame moksle dainomis pasisakys atlikėjai Deivis, Živilė Ba, „In Culto“, „Happyendless“, „Biplan“, „Saulės kliošas“, „Weekends“ ir kiti.

Tuo metu piliečių grupė „Už kokybišką ir prieinamą aukštąjį mokslą Lietuvoje“ ragina atlikėjus nedalyvauti šiame koncerte.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Įvedamas „studijų krepšelio“ principas ne tik neves prie geresnių studijų, bet ir įves visišką sumaištį į aukštojo mokslo sistemą ir net privers išnykti kai kurias aukštos kokybės ir valstybei reikalingas studijų programas“, - teigiama grupės pranešime spaudai.

REKLAMA

Anot jo, reforma aukštajame moksle yra būtina, tačiau ne tokia, kokią siūlo Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

Kita piliečių grupė „Studentų pasipriešinimas“ taip pat kritikuoja koncertą ir ragina „studentus sukilti“. Anot jų, reforma siekiama apmokestinti aukštąjį mokslą ir jį komercializuoti.

REKLAMA

„Studentų pasipriešinimas“ 2008 m. gegužę inicijavo barikadų statymą Vilniaus universiteto (VU) centriniuose rūmuose. Du piketo dalyviai tuomet buvo sulaikyti policijos.

Minėta reforma yra susilaukusi LSS, Vilniaus universiteto, Kauno medicinos universiteto, Lietuvos mokinių sąjungos, Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos atstovų ir kitų pritarimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieš reformą yra pasisakęs Rektorių konferencijos prezidentas, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo bei Lietuvos kūno kultūros akademijos atstovai ir kiti.

Sausio pradžioje Vyriausybė posėdyje pritarė studijų reformai - studijų krepšelio ir valstybės remiamų paskolų sistemos įvedimui. Krepšeliai būtų skiriami geriausiais rezultatais mokyklas baigusiems abiturientams - jiems už studijas mokėti nereikėtų. Nepatekusieji į valstybės finansuojamas vietas galės rinktis mokamas studijas. Planuojama, kad paskolų sistema bus sukurta vėliausiai iki liepos 1 dienos.

REKLAMA

Šiuo metu svarstomame Mokslo ir studijų įstatyme numatoma, kad abiturientas krepšelį gauna dvejiems metams. Po dvejų metų studentas krepšelį praranda, jei jo vidurkis yra 2 balais žemesnis už bendrą.

Žadama, kad iki 10 proc. geriausius rezultatus pasiekusių studentų, mokėjusių už mokslą, baigę universitetą galės sumokėtus pinigus atgauti arba bus atleisti nuo paskolos grąžinimo.

ŠMM vasario gale paskelbė normines studijų kainas bei studijų krepšelių skaičių, tenkantį skirtingoms studijų sritims. Daugiausia studijų krepšelių tektų socialinių ir technologinių mokslų pirmakursiams, norminė studijų kainą svyruoja nuo 3361 iki 18 854 litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų