• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilnietės 13-metė dukra patyrė didžiulį stresą, kai prekybos centro „Akropolis“ apsaugos darbuotojai ją sulaikė už tariamą nusikaltimą ir valandą neišleido. Nežinia, kuo viskas būtų pasibaigę, jei ne paauglės draugė, kuri pateikė įrodymą, jog mergina nekalta. Su naujienų portalu tv3.lt kalbėjusi moteris piktinosi, kad persigandusi jos dukra už nepadarytą pažeidimą buvo taip ilgai laikoma apsaugos kabinete, o jos pačios apie tai niekas neinformavo.

Vilnietės 13-metė dukra patyrė didžiulį stresą, kai prekybos centro „Akropolis“ apsaugos darbuotojai ją sulaikė už tariamą nusikaltimą ir valandą neišleido. Nežinia, kuo viskas būtų pasibaigę, jei ne paauglės draugė, kuri pateikė įrodymą, jog mergina nekalta. Su naujienų portalu tv3.lt kalbėjusi moteris piktinosi, kad persigandusi jos dukra už nepadarytą pažeidimą buvo taip ilgai laikoma apsaugos kabinete, o jos pačios apie tai niekas neinformavo.

REKLAMA

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi skaitytoja, norėdama pasidalinti nemalonia patirtimi ir įspėti kitus tėvus. 

Kovo 16 d., šeštadienį, dvi 13-metės – pranešėjos dukra Marija ir jos bendraklasė Kamilė (vardai pakeisti – red. past.) nuvažiavo į Vilniaus „Akropolį“. Merginos nuėjo apsipirkti į kosmetikos parduotuvę „Drogas“. Praėjus maždaug dviem valandoms nuo apsilankymo ten jas sulaikė „Akropolio“ apsaugos darbuotojai. Įtarta, kad merginos įvykdė vagystę.

Laikė paauglę apie valandą 

Anot pranešėjos, apsaugos darbuotojai dukters draugę Kamilę netrukus paleido, nes patikrinę jos daiktus nieko įtartino nerado. Marija ir toliau buvo sulaikyta, mat ji turėjo du kremus, kuriuos esą nusipirko, tik nebeturėjo čekio, kad tai įrodytų.

REKLAMA
REKLAMA

Su portalu susisiekusios moters teigimu, apsaugos darbuotojai apie incidentą jai nepranešė, o dukra buvo per daug išsigandusi pati paskambinti. 

REKLAMA

„Mergaitė labai išsigando, verkė ir sakė, kad nieko neėmė. Ji bandė parodyti, kad nuo kortelės buvo nuėmusi pinigus, bet jos niekas neklausė“, – pasakojo pranešėja.

Apsauga apie įvykį nepranešė ir policijai.

Marija apsaugos kabinete buvo laikoma maždaug valandą. Tuo metu Kamilė grįžo į „Drogas“ atkurti čekį, kad įrodytų, jog už draugės kremus buvo atsiskaityta. Kai mergina apsaugai pateikė šį įrodymą, Marija buvo paleista.

REKLAMA
REKLAMA

„Dukra išėjusi paskambino man, aš atvažiavau į „Drogą“ išsiaiškinti, kodėl be mano žinios laikė nepilnametę ir ar iš viso buvo už ką sulaikyti“, – prisiminė skaitytoja.

Pasirodė, kad merginos kažką slepia

„Drogas“ darbuotojos vilnietei tikino, neva paauglės parduotuvėje elgėsi negražiai, naudojo prekių testerius. Taip pat pasakojo, kad viena mergina iš parduotuvės išbėgo ir tuo metu supypsėjo apsaugos varteliai. Peržiūrėjus kameras, darbuotojoms pasirodė, kad merginos kažką slėpė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau nei po signalo, nei žvilgtelėjus į vaizdo kameras paauglės nebuvo sustabdytos. Jas sulaikė tik po dviejų valandų. 

Pranešėja tikino, kad jai atvykus į „Drogas“ kamerų užfiksuoto vaizdo niekas neparodė ir nebandė išsiaiškinti, ar 13-metės tikrai ką nors slėpė. Vietoje to buvo pasiūlyta atlyginti galimą žalą.

„Kamerų niekas neparodė, situacija neaiški, jei varteliai pypsi ir niekas nesustabdo. Sulaikius nekviečia nei tėvų, nei policijos, ir sako, kad nekvies – teks susimokėti arba grąžinti prekes“, – kalbėjo skaitytoja.

REKLAMA

Apie įvykį papasakojusi moteris teigia iškvietusi policiją ir parašiusi pareiškimą dėl apsaugos darbuotojų elgesio. 

„Noriu pridurti, kad atvyko labai malonūs pareigūnai. Jie pasakė, kad apsauga privalėjo apie užlaikymą informuoti tėvus, bet nieko negali padaryti dėl mergaičių apieškojimo, nes jos pačios iš išgąsčio ir nežinodamos, kad turi teisę nieko nerodyti, parodė daiktus“, – teigė moteris.

REKLAMA

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja patvirtino, kad minėtą pareiškimą policija gavo. 

„Apsaugos darbuotojų teises ir pareigas apibrėžia Asmens ir turto apsaugos įstatymas, o visi veiksmai, sulaikant įtariamą teisės pažeidėją, privalo atitikti minėto įstatymo reikalavimus bei jų neviršyti“, – pridūrė ji. 

„Akropolio“ atstovas: apsaugos darbuotojas pasielgė netinkamai

„Akropolis Group“ rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas atsiprašo dėl prekybos centro apsaugos darbuotojų elgesio ir patikina, kad visais atvejais prekybos centre siekiama užtikrinti saugumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nuoširdžiai apgailestaujame ir atsiprašome dėl Vilniaus „Akropolio“ lankytojos neigiamos patirties. Dedame visas pastangas, kad mūsų lankytojai prekybos ir pramogų centruose jaustųsi laukiami ir saugūs, taip pat, kad ir nuomininkai būtų užtikrinti dėl savo vykdomos veiklos saugumo.

Apsaugos darbuotojai reaguoja visais atvejais, kai kyla pavojus tiek lankytojams, tiek nuomininkams ar jų turtui. Kilus įtarimui dėl vagystės, parduotuvių darbuotojai apie tai informuoja apsaugos darbuotojus, o šie reaguoja ir, esant poreikiui, kreipiasi į policijos pareigūnus“, – komentuoja jis.

REKLAMA

Paaiškėjo, kad apsaugos darbuotojai pasielgė netinkamai. Jie nusižengė tuo, kad apie incidentą iš karto nepranešė policijai.

„Išsiaiškinome šio konkretaus incidento aplinkybes ir nustatėme, kad apsaugos darbuotojas pasielgė netinkamai, kai apie įvykį, kurio metu iš parduotuvės darbuotojos gavus informaciją apie įtariamą vagystę buvo sulaikyta mergina, nepranešė policijos pareigūnams. Mergina apsaugos buvo sulaikyta, kol buvo išaiškintos įvykio aplinkybės ir įsitikinta, jog vagystė nebuvo įvykdyta“, – teigia „Akropolio“ atstovas.

REKLAMA

Anot D. Mertino, „Akropolio“ apsaugos darbuotojai pranešti apie įvykį paauglės mamai neprivalėjo, tačiau turėjo sudaryti galimybę tai padaryti pačiai nepilnametei ar bent informuoti, kad ji gali pasikalbėti su mama.

„Susisiekti su sulaikytų nepilnamečių tėvais ar globėjais teisę turi tik policijos pareigūnai, apsaugos darbuotojai to daryti negali, nebent tokį norą išreikštų sulaikytasis. Mūsų žiniomis, šiuo konkrečiu atveju toks noras išreikštas nebuvo. Tačiau šiuo atveju, atsižvelgiant į merginos amžių, mūsų vertinimu, pats apsaugos darbuotojas turėjo merginai pasiūlyti galimybę susisiekti su savo tėvais ar globėjais, kas, deja, padaryta nebuvo“, – paaiškina „Akropolio“ atstovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pripažįstame apsaugos darbuotojo klaidą, taip pat suprantame ir labai rimtai vertiname neigiamas emocijas bei stresą, kuriuos dėl incidento patyrė mergina. Sužinoję apie šį įvykį nedelsdami skyrėme papildomą dėmesį apsaugos darbuotojų atliekamiems veiksmams, ypač kai situacijos yra susijusios su nepilnamečiais ar kitomis pažeidžiamų asmenų grupėmis. Kartu su Vilniaus „Akropolyje“ apsaugos paslaugas teikiančia „Eurocash1“ apsaugos darbuotojų komanda aktyviai ieškome papildomų sprendimų, kad tokių ar panašių žmogiškųjų klaidų ateityje būtų išvengta“, – priduria D. Mertinas.

REKLAMA

Robertas Jasiulis, „Eurocash1” direktoriaus pavaduotojas ir fizinės saugos vadovas situaciją pakomentavo taip:

,,Įmonės vardu atsiprašau už darbuotojų elgesį ir veiksmus. Apsaugos darbuotojams organizuojame papildomus instruktavimus. Sieksime užtikrinti, kad kilus įtarimams dėl nepilnamečių pirkėjų elgesio nepilnamečiams asmenims pirmiausia būtų pasiūloma susisiekti su jų tėvais arba globėjais.’’

REKLAMA

Ką gali ir ko negali daryti apsaugos darbuotojai

Pagrindinės taisykles, ką sulaikydami asmenį gali ir ko negali daryti apsaugos darbuotojai, naujienų portalui tv3.lt pakomentavo saugos tarnybos „Ekskomisarų biuras“ vykdomasis direktorius Arvidas Januška.

Asmens ir turto apsaugos įstatymo 5 str. 1 d. numatyta, kad apsaugos darbuotojas turi teisę sulaikyti įtariamą teisės pažeidėją, užkluptą darant administracinį teisės pažeidimą ar nusikalstamą veiką, susijusią su saugomu objektu arba subjektu, ar tuoj po to.

REKLAMA
REKLAMA

„Jokių išimčių dėl nepilnamečių asmenų sulaikymo nenumatyta. Išimtys yra numatytos tik dėl fizinės prievartos, specialiųjų priemonių bei šaunamojo ginklo panaudojimo prieš nepilnamečius asmenis“, – paaiškina A. Januška, turėdamas omenyje, kad šios priemonės taikomos tik tada, kai asmenys priešinasi pavojingu žmogaus gyvybei ar sveikatai būdu arba kai užpuola tokių asmenų grupė ir tai kelia grėsmę žmogaus gyvybei ar sveikatai.

Apie sulaikytą įtariamą teisės pažeidėją nedelsiant turi būti informuota policija. Jai atvykus sulaikytas įtariamas teisės pažeidėjas perduodamas policijai įvykio vietoje. Tai numatyta Asmens ir turto apsaugos įstatymo 17 str. 2 d.

„Išimčių dėl nepilnamečių nenumatyta. Asmens ir turto apsaugos įstatymas nenumato sulaikytojo perdavimo policijai termino, taip pat nenumato pareigos apsaugos darbuotojams apie nepilnamečių asmenų sulaikymą informuoti tėvus/globėjus. Tą padaro atvykę policijos pareigūnai“, – patikina A. Januška.

Įstatymiškai apsaugos darbuotojas, turėdamas duomenų, leidžiančių įtarti, kad saugomame objekte rengiamas, daromas ar padarytas administracinis teisės pažeidimas ar nusikalstama veika, gali pareikalauti iš įtariamo teisės pažeidėjo parodyti su savimi turimus daiktus ir juos, gavus jo žodinį ar rašytinį sutikimą, apžiūrėti. Jei yra įtariamo teisės pažeidėjo rašytinis sutikimas, galima apžiūrėti ir patį asmenį. 

„Asmens ir turto apsaugos įstatymas nenumato išimčių dėl nepilnamečių įtariamųjų asmenų turimų daiktų apžiūros“, – priduria „Ekskomisarų biuras“ vykdomasis direktorius.

„Naudojo prekių testerius“. Tai kam tie testeriai skirti, jeigu ne susipažinti su preke, pažiūrėti ar ji tinkama.
Panašaus amžiaus mergaitės mama
Panašaus amžiaus mergaitės mama
Siaubas, kokį šoką turėjo patirti nekalta mergaitė ! Aš pakraupus. Tikiuosi mergaitės tėvai to taip nepaliks. Tai neteisėtas nepilnamečio areštas, laisvės suvaržymas - tik dėl to, kad kažkokiems idiotams kažkas susivaideno. Pasišlykštėtina. Į drogą daugiau neisiu.
Jei taip alkoholio skyriuje leistų viską uostyti,degustuoti,tai reiktų atskiro skyriaus jėgų atstatymui...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų