• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Facebooke ar internete radote pigių papuošalų ar drabužių? Neskubėkite mokėti pinigų. Pastaruoju metu padaugėjo sukčių, kurie žmonėms prekes parduoda, bet gavę apmokėjimą, daiktų taip ir neatsiunčia.

Facebooke ar internete radote pigių papuošalų ar drabužių? Neskubėkite mokėti pinigų. Pastaruoju metu padaugėjo sukčių, kurie žmonėms prekes parduoda, bet gavę apmokėjimą, daiktų taip ir neatsiunčia.

REKLAMA

Pradėjus aiškintis, įmonių atstovai prisemia į burną vandens, arba klientus ima maitinti pažadais. Žavėtis nereikėtų ir už pernelyg mažas kainas siūlomomis pasaulyje garsių prekės ženklų prekėmis, nes veikiausiai nusipirksite katę maiše.

Pučia miglą į akis

Vilnietė Diana suka galvą – kaip nubausti nesąžiningus „Devynakės“ pardavėjus. Šiuo vardu „Facebooke“ pasivadinę, neva drabužius kuriantys ir parduodantys verslininkai Arūnė ir Aivaras, kaip sako mergina, apgavo ne tik ją, bet ir dar ne vieną dešimtį žmonių. Kauniečiai nuo balandžio mėnesio merginai pučia miglą į akis – jau birželio penkioliktą turėjo atsiųsti užsakytą, dvidešimt du eurus jai kainavusį džemperį, bet prekės, kaip sako Diana, taip ir nėra.

O liepos ketvirtą, mergina gavo paskutinį „Devynakės“ laišką, kuriame jie apgailestauja turintys problemų, ir netgi stabdantys veiklą. Dianai pabandžius atšaukti užsakymą, ir pareikalavus gražinti pinigus, verslininkai ir išvis dingo.

REKLAMA
REKLAMA

"Jokios fizinės vietovės nėr nurodoma, kad kažkur galima būtų susirasti juos, tada bent jau fiziškai gali nueiti ir pakontaktuoti. Nežinau, gal žmogų labiau paveiktų. Bet dabar, kai jie slepiasi tik už kompiuterio, ir jeigu dar žino, kad to baudžiamumo realiai nėra. Nes ir vartotojų teisės pripažįsta, ir policijai neįdomu, kad sumos per mažos, bet aš čia žiūriu, kaip į faktą, kad Facebooke yra niša tokiems nusikaltimams", - sakė Diana Jermakovaitė.

REKLAMA

Paaiškėjo, kad ji ne vienintelė nukentėjusi. Socialiniame tinkle sukurta net atskira paskyra, kurioje dešimtys žmonių skundžiasi nukentėję nuo „Devynakės“.

Į ką būtina atkreipti dėmesį

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba taip pat girdėjusi nusiskundimų susijusiu su šia įmone. Vartotojų teisių sergėtojai sako, jeigu žmonės kreipsis raštiškai, nes kol kas tik skambučiai pasipylė, bus imtasi tyrimo.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tokių ir panašių skundų daugėja, nes daugėja žmonių prekes perkančių internetu. Pernai gauta net dešimt procentų skundų, dėl to, kad žmonės apskitai negavo internetu užsisakytų prekių. Specialistai ragina neužkibti. Pavyzdžiui, pirkdami drabužius internetu, pirmiausia reikia pažiūrėti, ar pardavėjas nesislapsto – nurodo savo kontaktus, dalijasi informacija apie įmonę.

Apie įmonės veiklą reikėtų pasitikrinti registrų centre, ar ji veikia, ar legaliai registruota. Vartotojų teisių saugotojai, mėgstantiems pirkti prekes internetu pataria nepasimauti ant mažų kainų kabliuko. Ypač už pasaulyje populiarius prekės ženklus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ypač perkant reikėtų atkreipti dėmesį į prekes iš trečiųjų šalių. Vartotojų teisių tarnyba atsitikus bėdai padėti jau negalės. Tuo metu, atgauti pinigus siužeto pradžioje rodytai herojai tikimybė yra.

Mat apsukti merginą mėgino Lietuvos verslininkai. Tarnyba ketina kontaktuoti su jais, o nepavykus, bus kreiptasi į antstolius dėl pinigų išieškojimo. Policija taip pat medžioja kibernetinius nusikaltėlius. Skundų dėl jų taip pat daugėja.

Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže:   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų