Vaikų darželių vengiantys tėvai savo atžalas jau įprato patikėti auklėms. Auklių trūkumas kai kuriuos vilniečius privertė galvoti apie pagalbininkių paiešką net tolimuosiuose Filipinuose, pirmadienį rašo laikraštis "15min."
"Auklė mums reikalinga kaip oras. Rasti geros nepavyko, todėl nusprendėme atsivežti pagalbininkę iš Filipinų", - pasakojo mažą sūnų auginanti ir antro vaikelio besilaukianti vilnietė Dainora. Auklės paieškos į neviltį varo ir dvynukus auginančius vilniečius Marių ir Vaivą. Šeima per penkis mėnesius pakeitė 5 aukles ir vis neranda, kas galėtų padėti prižiūrėti 9 mėnesių Ugnę ir Igną. "Surasti gerą auklę dabar - labai sunkus darbas. Per pastaruosius mėnesius tuo įsitikinom", - sakė "15min" Marius.
Pasak jaunos šeimos, nesėkmingos auklės paieškos tęsiasi iki šiol. Pora rinkosi tarp 40-60 metų sulaukusių moterų, nes tikėjo, kad vyresnio amžiaus auklės yra patikimesnės, tačiau nusivylė. Dvynukus auginantys vilniečiai Marius ir Vaiva mažiau nei per pusmetį pakeitė jau penkias aukles.
“Vieną auklę savo namuose aptikome girtut girtutėlę, antroji buvo nepatenkinta atlygiu, kuris siekė 10 litų už valandą. Likusios padirbdavo du mėnesius ir atsisveikindavo”, - pasakojo dvynukų mama Vaiva.
Pasak vilnietės Dainoros, užsienietė bus atsakingesnė, gyvens šeimoje ir niekur nesiblaškys, be to, padės namų ruošoje. "Lietuvės sugalvoja absurdišką priežastį, kodėl šeima jai neįtinka ir išeina iš darbo kada nori. Įdarbinta fi lipinietė taip nepasielgtų. Gyvens mūsų namuose ir bus rami galva", - sakė Dainora.
Tačiau tokius vilnietės ketinimus darbo biržos atstovai įvertino skeptiškai. Lietuvos darbo biržos atstovės Birutės Balynienės teigimu, mūsų šalyje norintys dirbti užsieniečiai privalo gauti leidimą. Dėl leidimo į darbo biržą turi kreiptis ne užsienio šalies pilietis, o jį įdarbinti norintis oficialiai įteisintas darbdavys
lietuvis.
"Tokia Dainoros idėja nelabai reali. Ji pati turi surasti auklę Filipinuose, įregistruoti įmonę ir sukurti laisvą darbo vietą. Galiausiai Lietuvos darbo birža mėnesį lauktų, ar į minėtąją vietą neatsirastų tinkamo kandidato iš Lietuvos. Tik tada galėtume išduoti leidimą", - sakė "15min" B.Balynienė. Anot specialistės, Darbo birža leidimą dirbti Lietuvoje išduotų tik pateikus reikiamus dokumentus ir pažymas.
"Beje, migracijos tarnyba užsieniečiui turi leisti gyventi mūsų šalyje. Kažin ar verta šitaip vargti dėl auklės iš Filipinų", - teigė Lietuvos darbo biržos atstovė. Pasak 16 metų sostinėje veikiančios agentūros "Auklė" direktorės Neringos Ramanauskienės, iki šiol niekas dar nesiteiravo auklės iš užsienio. "Pas mus buvo atėjusi prancūzė, kuri norėjo prižiūrėti lietuvių vaikus, tačiau mes neradome jai šeimos, kuri kalbėtų prancūziškai. Pamenu, auklės darbo ieškojo ir du tamsiaodžiai vyrukai. Dar nėra buvę, kad vilniečiai vaikams ieškotų auklės vyro", - sakė N.Ramanauskienė.
Agentūros vadovė pasakojo, kad Vilniuje ypač trūksta jaunų auklių. "Mažesniems vaikams tėvai nori vyresnių auklių, o tiems, kurie pradeda eiti į mokyklą, įdomiau su jaunesnėmis. Jų labiausiai ir trūksta, o poreikis yra milžiniškas, - teigė N.Ramanauskienė.