Po pirmosios stadijos – pateikimo – už projektą balsavo 31 tarybos narys, septyni buvo prieš, penki susilaikė.
Vilniaus meras Remigijus Šimašius perspėjo, kad savivaldybei vilkinant projektą, iš jo gali pasitraukti Vyriausybė, projektas gali prarasti Europos Sąjungos paramą.
„Arba sutinkame su tuo variantu (...), arba mes prarandame europinius pinigus, prarandame Vyriausybės pinigus ir turime griaučius pačiame miesto centre. Tiesiog kito varianto nėra“, – tikino meras.
Vilniaus valdžia sutartį dėl stadiono statybos koncesijos numato pasirašyti su koncerno „Icor“ valdoma įmone „Axis Industries“.
Anot savivaldybės, projekto vertė – 79,9 mln. eurų, koncesijos sutartis bus sudaryta 25 metams.
Opozicijoje esantys konservatoriai siūlė sprendimą atidėti. Tarybos narys Valdas Benkunskas tokią poziciją grindė „labai aštriomis diskusijomis“ dėl antrojo dalyvio pašalinimo ir ragino palaukti teismo sprendimo.
Jo partijos bendražygis Adomas Bužinskas atkreipė dėmesį, kad nacionalinio stadiono klausimą taip pat nagrinėja Seimo antikorupcijos komisija.
„Nacionalinės institucijos, kurios prisideda prie finansavimo, aiškiai sako, kad nėra atsakyti visi klausimai. Reaguojame į tai, ką matome žiniasklaidoje“, – sakė politikas.
Pagal projektą, stadionas būtų daugiafunkcio komplekso dalis. Jame dar būtų lengvosios atletikos aikštė, įvairios treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės, vaikų darželis, biblioteka.
Antrąjį dalyvį bendrovę „Vilniaus nacionalinis stadionas“ komisija iš derybų pašalino praeitą mėnesį. Ji žada sprendimą skųsti.
Vilniaus valdžia galutinį sprendimą dėl sutarties projekto numato priimti vasario 20-ąją.