„Tai nėra kanceliarinės priemonės. Kanceliarinės priemonės užima tik nedidelę dalį. Jūs žinote, kad tai yra ir metodinė medžiaga skaitmeniniam priėjimui prie metodinės literatūros, testų, egzamino užduočių, tam taip pat reikalinga licencija. Žinoma, mokyklos negauna ir reprezentacinių lėšų“, – trečiadienį posėdžio metu siūlymą pristatė opoziciniams socialdemokratams taryboje priklausantis Remigijus Motuzas.
„Atsižvelgiant į švietimo situaciją šiandien, mokytojus turime skatinti“, – pridūrė jis.
Už šį siūlymą per pateikimo stadiją balsavo 18 tarybos narių, prieš – 4, susilaikė 21, taigi, jis atmestas.
V. Benkunskas sakė, kad toks siūlymas yra politikavimas ir nesprendžia jokių problemų.
„Iš esmės mes, turėdami atsakomybę už visą miestą, tokius siūlymus vertiname kaip politikavimą, bet ne kaip norą realiai prisidėti prie problemos sprendimo“, – BNS sakė meras.
„Tų pasiūlymų mes galime kasdien gauti – didinti mokytojams, didinti policininkams, didinti dar kažkam, bet reikia suprasti, kad nieko už dyką nėra ir kažkam kažką duodant, kažkas turi netekti“, – pridūrė V. Benkunskas.
Tokius siūlymus jis vadino neracionaliais, primenančiais rinkiminio laikotarpio pradžią.
„Matyt, čia yra ne paskutiniai tokie siūlymai“, – kalbėjo V. Benkunskas.
Sostinės savivaldybės mokyklos šiuo metu kanceliarines lėšas gali įsigyti panaudodamos savivaldybės skiriamas išmokas – 65 už kiekvieną moksleivį mokslo metams.
Tuo metu Klaipėdos savivaldybė šią savaitę pranešė kiekvienam mokytojui mokslo metams kanceliarinėms priemonėms skirsianti po 70 eurų.
Sostinės tarybos opozicija trečiadienį pirmą kartą vieningai pateikė šešis darbotvarkės klausimus, anksčiau klausimus tarybos posėdžiui teikdavo atskiros opozicinės frakcijos. Penkiems iš jų taryba nepritarė, vienas klausimas buvo atsiimtas.