• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš dvi savaites kritinėje situacijoje dėl apyvartinių lėšų trūkumo atsidūrusi didžiausia centralizuotos šilumos tiekėja bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) sako šiuo metu situaciją suvaldžiusi.

Prieš dvi savaites kritinėje situacijoje dėl apyvartinių lėšų trūkumo atsidūrusi didžiausia centralizuotos šilumos tiekėja bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) sako šiuo metu situaciją suvaldžiusi.

REKLAMA

Bendrovės vadovas pripažįsta, kad dėl drastiškai išaugusių dujų kainų įmonė 2021 metų pabaigoje kreipėsi į Vyriausybę, ministerijas ir miesto savivaldybę teigdama, kad bendrovė yra finansiškai nepajėgi pati užtikrinti būtinus pinigų srautus dujoms rinkoje įsigyti, todėl jai būtinas papildomas apie 100 mln. eurų finansavimas arba garantija banko paskolai.     

VŠT generalinis direktorius Gerimantas Bakanas antradienį BNS patvirtino, jog toks laiškas gruodžio 24 dieną buvo išsiųstas ir Vilniaus merui Remigijui Šimašiui, nes prognozės rodė, jog sausio mėnesio gamtinių dujų kaina galėtų būti apie 130 eurų už megavatvalandę (MWh), o vasarį ir kovą – apie 170 eurų. 

„Taip, tai normalus įmonės veiksmas informuoti akcininką apie tos dienos situaciją“, – sakė G. Bakanas.

„Įmonė atkreipė į tai akcininko dėmesį, nes įmonė yra susiskaičiavusi, prie kokios dujų kainos ji gali funkcionuoti, juo labiau įvertinus tai, kad dėl reguliavimo jau du mėnesius subsidijuojame klientus –  jiems į sąskaitą įtraukiame kainą, kuri buvo prieš du mėnesius“, – kalbėjo jis.       

REKLAMA
REKLAMA

„Pavyzdžiui, mes išstatėme sąskaitą už gruodį, kai dujų kainos vidurkis buvo 95 eurai už MWh, tačiau panaudojant spalio kainą, kai dujos kainavo 66 eurus už MWh“, – pridūrė VŠT vadovas. 

REKLAMA

Pasak G. Bakano, šiuo metu įmonė situaciją iš dalies suvaldė, nes metų pradžioje SEB bankas jai  paskolino dar 20 mln. eurų. Pernai bankas jau paskolino įmonei 50 mln. eurų. 

VŠT vadovo teigimu, įmonei tebėra aktuali ir savivaldybės garantija.

„Matant neprognozuojamą dujų kainos šokinėjimą yra normalu turėti garantiją, kurią arba panaudosime, arba nepanaudosime“, – sakė G. Bakanas.

Vilniaus taryba trečiadienį svarstys, ar suteikti įmonei 15 mln. eurų garantiją iki 5 metų trukmės paskolai. 

REKLAMA
REKLAMA

VŠT rašte R. Šimašiui rašė, kad gruodžio 23 dieną įmonė kreipėsi į SEB dėl kredito limito padidinimo, tačiau bankas atsisakė tai padaryti, nes bendrovė jau viršijo skolinimosi galimybes. 

VŠT rašte nurodė, kad efektyviausias būdas jai padėti būtų paskola iš valstybės valdomo Pagalbos verslui fondo arba savivaldybės garantija. Bendrovė, be to, nurodė, kad jos nuosavos ir skolintos lėšos baigsis 2022 metų sausio 6 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rekordiškai išaugus dujų ir biokuro kainoms gruodį, palyginti su 2020 metų gruodžiu, šilumos kaina Vilniuje išaugo 2,2 karto ir siekė 8,74 cento už kWh (su PVM). 

Miesto savivaldybė ir VŠT dar pernai rudenį priėmė sprendimą fiksuoti sąskaitų augimą iki 35 proc., o likusią mokėjimų dalį leisti atidėti. Pasirinkę atidėjimą gyventojai mokės 35 proc. didesnę sąskaitą nei prieš metus, o likusi suma bus kaupiama iki šildymo sezono pabaigos ir apmokama lygiomis dalimis nuo vieno iki 18-kos mėnesių, priklausomai nuo pasirinkimo.

REKLAMA

Pasak G. Bakano, iki pirmadienio apmokėjimo atidėjimą yra pasirinkę 30 VŠT klientų.

„Didžioji dauguma žmonių nori ne atidėjimo, o kompensacijų“, – sakė jis. 

Būsto šildymo kompensacijos mokamos socialiai remtiniems gyventojams. 

Vėluojant „Ignitis grupės“ statomos Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) biokuro bloko statybai, Vilniuje dabar apie 40 proc. šilumos pagaminama deginant dujas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų