„Šiuo metu yra 812 stacionaro lovų, iš jų užimta 751, o iš 87 reanimacijos lovų užimtos 79. Kiekviena diena medikams yra kaip išbandymas, kaip paskirstyti pacientų srautus“, – BNS sakė Santaros klinikų atstovė Gitana Letukienė.
Jos teigimu, vien Santaros klinikose užimta 92 proc. stacionaro lovų bei 94 proc. reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose esančių lovų.
Iš 225 Santaros klinikose gydomų sergančiųjų septyni yra vaikai.
Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje užimta 96 proc. aktyviam gydymui skirtų lovų, reanimacijos ir intensyviosios terapijos (RITS) – 92 proc., Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – 83 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, RITS – 92 proc., Ukmergės ligoninėje – 98 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, RITS – 57 proc., Alytaus S. Kudirkos ligoninėje – 84 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų, RITS – 100 procentų.
Druskininkų ligoninėje – 97 proc., Trakų ligoninėje – 96 proc., Švenčionių ligoninėje – 100 proc. aktyviam gydymui skirtų vietų.
Klaipėdos regione didžiausia problema – personalas
Klaipėdos regione COVID-19 pacientams skirtų lovų kol kas netrūksta, tačiau didžiausia problema – personalo trūkumas, sako Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis.
„Nėra bloga situacija, yra dar rezervinių lovų, tačiau su personalu yra problemų, kaip ir visur“, – BNS pirmadienį sakė jis.
Pasak ligoninių darbą su COVID-19 pacientais Klaipėdos regione koordinuojančios ligoninės vadovo, šiuo metu turima apie 15 proc. laisvų lovų.
Tuo tarpu galinčio dirbti personalo, pasak V. Janušonio, trūksta tiek medikams susergant, tiek didėjant krūviams.
„Priežasčių yra daug: yra ir sergantis medicinos personalas visose ligoninėse ir pakankamai nemažai, vienur daugiau, kitur mažiau, yra netoli šimto. Antra priežastis – atsirado labai daug sunkių ligonių ir ypatingai problema didelė su personalu – reanimatologais ir infektologais, ypač reanimatologais“, – kalbėjo ligoninės vadovas.
Pasak jo, Klaipėdos universitetinė ligoninė vis dar pilna apimtimi teikia skubią būtinąją pagalbą, taip pat vykdo dalį planinių paslaugų. Kitose ligoninėse jų teikimas jau ribojamas, kad būtų galima gydyti COVID-19 pacientus.
„Veikia reanimacijos skyrius „švarus“, kuriame pacientų yra apie 20 kasdien, ir veikia infekcinės reanimacijos skyrius, kuriame taip pat dirba trys brigados. Čia susidaro problema, nes nors formaliai mes 15 lovų turime, bet buvo reikalas, kada išskleidėme iki 24 lovų papildomai, kadangi nėra, ką daryti“, – sakė V. Janušonis.
Pirmadienio duomenimis, Lietuvos ligoninėse gydomi 2478 COVID-19 pacientai, 187 iš jų – reanimacijoje.