„Atsižvelgiant į viešoje erdvėje skelbiamų pranešimų dėl galimai patirto seksualinio priekabiavimo mastą ir šiuose pranešimuose nurodomas aplinkybes, generalinis prokuroras E. Pašilis Vilniaus apygardos prokuratūrai pavedė atlikti išsamų ir detalų teisinį šių aplinkybių patikrinimą. Generalinė prokuratūra atkreipia dėmesį, kad seksualinis priekabiavimas yra baudžiamasis nusižengimas, už kurį atsakomybė numatyta Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 152 straipsnyje“, - rašoma išplatintame pranešime.
Baudžiamasis kodeksas nurodo, kad tas, kas siekdamas seksualinio bendravimo ar pasitenkinimo vulgariais ar panašiais veiksmais, pasiūlymais ar užuominomis priekabiavo prie pagal tarnybą ar kitaip priklausomo asmens, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu.
Pagal šio straipsnio nuostatas, asmeniui, padariusiam nusikalstamą veiką, negali būti priimtas apkaltinamasis nuosprendis, jeigu nuo baudžiamojo nusižengimo padarymo yra praėję treji metai, tačiau senaties terminas skaičiuojamas tik nuo paskutinės išaiškintos nusikalstamos veikos. Tai reiškia, kad jeigu įrodoma, kad nesuėjus senačiai asmuo yra įvykdęs ir kitas nusikalstamas veikas, jam gali tekti atsakyti ir už tas, kurias jis įvykdė anksčiau nei prieš 3 metus.
Netylantys skandalai
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad vienas paskutinių į skandalų sūkurį patekęs buvo režisierius Jonas Vaitkus.
Buvusi režisieriaus, Lietuvos rusų dramos teatro vadovo Jono Vaitkaus asistentė Judita Juknelė antradienį socialiniame tinkle pranešė patyrusi jo seksualinį priekabiavimą.
Anksčiau apie tai feisbuke pranešė scenografė Simona Biekšaitė.
J. Juknelė rašo, jog J. Vaitkus prie jos priekabiavo 1999 metais, kai jai buvo 27–eri. Pasak jos, režisierius puolė ir pargriovė ją savo namuose, iš kurių jos nenorėjo išleisti.
„Aš pasukau durų link. Jis puolė mane iš nugaros ir mes nugriuvome ant grindų. Išsivadavau, atsistojau, nubėgau prie durų. Jos - užrakintos. Paprašiau atrakinti. Įsiminė Jono Vaitkaus žodžiai: „Ko tu bėgi? Tu nuo manęs dar pagimdysi“. Griežtai paprašiau, kad jis atrakintų duris, kitaip šauksiu, ir kaimynai išgirs. Tada jis mane išleido“, – feisbuke rašo J. Juknelė.
Taip pat, moters teigimu, J. Vaitkus prie jos priekabiavo filmavimo metu Rumšiškėse, kur kūrybinė grupė gyveno viename dideliame name, atskiruose kambariuose po du žmones. Ankstų rytą į jos kambarį atėjęs J. Vaitkus lindo į moters lovą, o jai išėjus iš kambario, išsekė į lauką. „Iššokau iš lovos ir pasukau durų link. J. Vaitkus iš paskos. Basa, tik su naktiniais išbėgau į lauką. J. Vaitkus iš paskos. Lauke jam sakau: „Tai dabar mane vysitės per visas Rumšiškes?“. Tuomet jis grįžo į namą“, – rašo moteris.
J. Vaitkus jam anksčiau mestus kaltinimus pavadino dalimi šmeižto kampanijos, kurią vykdo Rusijos propagandiniai kanalai. Jis teigia, kad šmeižto kampaniją sistemingai vykdo nedraugiškų Lietuvai jėgų kontroliuojamos viešojo informavimo priemonės: internetiniai portalai sputnik.lt, baltnews.lt, televizija „Pirmasis Baltijos kanalas“.
Jo teigimu, pradėjus vadovauti teatrui sėkmingai pavyko užkirsti kelią užsienio šalies atstovams daryti politinę ir ideologinę įtaką teatro veiklai, primena 2014 metų pavasarį savo vadovaujamo teatro vardu pareiškęs griežtą nepritarimą Krymo aneksijai.