„Žmogau, kuris tai padarei – tu esi šūdžius, kurstantis tautinę nesantaiką.
Kai atidengiant lenkų kalba užrašytą lentelę Varšuvos gatvėje kitoje gatvės pusėje keliolika žmonių skandavo „gėda“, man tikrai buvo gėda. Už juos, ir už tokius kaip tu. Jei manaisi esąs didis lietuvis, tai gal paklausyk mūsų tautos patriarcho Basanavičiaus, kuris barė lietuvių valdininkus, kad jie neleidžia iškabų kita kalba kabinti.
Tačiau aš žinau, kad Vilnius yra draugiškų ir atvirų žmonių miestas. Ir toks bus. Neleisiu, kad būtų kitaip“, – savo socialiniame tinkle „Facebook“ piktinosi R. Šimašius.
Vidurdienį iškilminga lentelės atidengimo ceremonija vyko Rusų – Maironio gatvių sankirtoje, po valandos – Varšuvos gatvės pradžioje priešais Rasų kapines. Atidengiant lentelę lenkų kalba, kitoje gatvės pusėje protestą išreiškė grupė žmonių – jie buvo atsinešę Lietuvos vėliavą bei prieš lentelę pasisakančius plakatus.
„Sveiki visi ir vienoje gatvės pusėje, ir kitoje gatvės pusėje susirinkusieji. Iš tiesų, noriu visus pasveikinti su tuo, kad gyvename puikiame mieste, kuris nuo pat įsikūrimo buvo tarptautinis, įvairiatautis, įvairialypis, gražus savo kultūromis – ir lietuvių, ir lenkų, ir rusų, ir žydų, ir totorių, ir kitų tautų“, – atidengiant lentelę Varšuvos gatvėje kalbėjo meras Remigijus Šimašius.
Pasak jo, lentelė lenkų kalba yra reikalinga tam, kad miesto gyventojai džiaugtųsi Vilniaus istorija bei tradicijomis.
„Galbūt lentelės atidengimas nėra svarbiausias įvykis miesto gyvenime, bet kartu tai yra labai svarbus įvykis, nes lentelė, būtent čia, būtent Varšuvos gatvėje, ji simbolizuoja, kad lentelės yra reikalingos ne todėl, kad Vilniuje gyvenantys lenkai nesuprastų kalbos, reikalinga tam, kad mes džiaugtumėmės savo istorija, tradicijomis ir vienas kitu“, – tikino meras. R.Šimašius taip pat sakė, kad gaila, jog Varšuvos gatvė yra ne senamiestyje.
Šiuo metu pavadinimai kitomis kalbomis yra dar dviejose sostinės vietose: Islandijos gatvėje – islandų kalba bei Vašingtono aikštėje – anglų kalba. Savivaldybė planuoja pagaminti tokias pat lenteles žydų, totorių bei vokiečių kalbomis, kurios bus kabinamos atitinkamose gatvėse.