Antruoju rekonstrukcijos etapu planuojama apšiltinti pastato fasadą, stogą ir atnaujinti inžinerines sistemas.
Pasak ministerijos, rekonstrukcijos pastatas laukė daugiau nei du dešimtmečius: pradėti statyti 1984 metais kaip sovietų politiniam švietimui skirta konferencijų salė, Vilniaus kongresų rūmai Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui buvo perduoti dar 1999 metais ir nuo to laiko nė karto nebuvo remontuojami.
Rekonstrukcijos metu Vilniaus kongresų rūmuose reziduojantis Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kuriam laikui persikels į Vidaus reikalų ministerijos Kultūros ir sporto rūmus Žirmūnuose. Orkestro ir jo svečių koncertai bus organizuojami Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Valdovų rūmuose ir kitose kultūrinėse erdvėse visoje šalyje.
Kultūros ministras Simonas Kairys teigia, kad Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir jo įkūrėjas maestro Gintaras Rinkevičius šalies kultūriniame gyvenime „jau kelis dešimtmečius brėžia ypač ryškią liniją“, išlaikydami „aukštai iškeltą kokybės kartelę“.
„Ligšiolinė orkestro buveinė neatitiko nei orkestro, nei jo publikos poreikių bei lūkesčių. Po rekonstrukcijos į Vilniaus kongresų rūmus grįžę muzikai įvertins kur kas komfortiškesnes darbo sąlygas, o publika galės džiaugtis dar viena šiuolaikiška kultūrine erdve“, – teigia S. Kairys.
Orkestro vadovas Stasys Pancekauskas teigė, kad iki šiol Vilnius yra viena iš nedaugelio Europos sostinių, neturinčių simfoninei muzikai pritaikytos koncertų salės, jis tikisi, kad Kongresų rūmų salė po rekonstrukcijos taps „viena patraukliausių Lietuvos kultūros erdvių su tarptautinius standartus atitinkančia akustika ir infrastruktūra“.
Pirmo etapo rekonstrukcijos darbams numatoma skirti 11,764 mln. eurų Europos Sąjungos paramos.
Darbus vykdys Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro skelbtą konkursą laimėjusi bendrovė „Eltalis“.
Baigti pirmo etapo Vilniaus kongresų rūmų modernizavimo darbus planuojama iki 2023 metų rugpjūčio vidurio.