Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
Painiava kyla tik dėl to, kad Lietuvoje, skirtingai nuo daugelio kitų šalių, skatinama kurti nevyriausybines organizacijas su žodeliu pavadinime "bendruomenė". Kai kurios kaimų organizacijos tos painiavos išvengė pasivadindamos N kaimo bendruomenės centru. Jei visus kaimo, miestelio gyventojus pradedame vadinti bendruomene, tai gal žodis VISUOMENĖ išbraukta iš lietuvių kalbos žodyno ir nevartotinas? Tai reiškia, kad žmogus gyvena ne tik konkrečiame miestelyje, bet ir priklauso tam tikrai bendruomenei. Kalbame apie apčiuopiamą bendruomenę, kuriai priklausantys asmenys yra susaistyti konkrečių ryšių. Jie mato vienas kitą ir bendrauja pačiose įvairiausiose gyvenimiškose situacijose – bažnyčioje ir aludėje, parduotuvėje ir turguje, laidotuvėse ir vestuvėse. Jie žino, kaip gyvena jų kaimynai, kaip jiems sekasi arba nesiseka, kaip klostosi jų vaikų, giminių likimai. Tai ta vieta, kur mes jaučiamės saugiau, nei kitur, ir esame savi. Lietuvoje vietos savivaldos statuso BENDRUOMENĖS neturi. Tai kokia ir kokios vietos bendruomenė kovos prieš sistemą....??? community ar society? Bendruomeninė veikla - vienintelė saviveikla?.Ir jau registruotų ir būsimų asocijuotų gyventojų organizacijų pavadinimuose žodžio BENDRUOMENĖ neturi likti. Viena iš priežasčių - kad nebūtų painiojama su BENDRUOMENE, kaip sąvoka. KOMUNA yra visai priimtinas žodis.
Sveikiname vilniečius, linkime sėkmės. Būtina išdiskutuoti ir keisti vietos savivaldos įstatymą. Bendruomeninė veikla - vienintelė savivalda. Tik, deja, mažuma tai supranta.
Labai gerai pažįstu p. Jokūbienėnę , todėl nenuostabu, kad ji bando sukurti dar vieną struktūrą , kuri nebaudžiama galėtų reikalauti korupcinių sprendimų. Šiandien dienai bet kuri bendruomenė gali reikalauti laikinų ribojimų (pvz. statybos sustabdymo) neturėdama jokių argumentų.Visme pasaulyje tokiam žingsniui reikėtų mažiausiai banko garantijos , kad kaltinimams nepasiteisinus , atsakovo patirtus nuostolius padengtų pats ieškovas. O pas mus ? Kuriame dar vieną korumpuotą struktūrą , kuri nebaudžiamai galėtų pasakyti - jūs mums padėsit - mes jums netrukdysim.Kas liečia tiesioginius seniūnų rinkimus - nebūkime naivūs , kol seniūnijų finansavimas savivaldybės rankose , apie kokią savarankišką struktūrą mąstome?
Zinau bent viena seniuna, karaliaujanti seniunijoje nuo nepriklausomybes pradzios. Vienu metu turejo geriausio Vilniaus seniuno titula. Kiek namu ivairiose miesto vietose turi - jam ir mokesciu inspekcijai zinoti. Sio karaliuko neliecia savivaldybes rinkimai, miesto tarybu ir meru kaita. Cia tai bent fenomenas. Kiek tokiu valdovu yra daugiau? Ar ne metas seniunus rinkti. Aisku, kad tie, ilgai sedintis, keiciantis miesto valdziai, is naujo nusiperka silta kede.
REKLAMA
REKLAMA
Vilniaus bendruomenės kovos prieš dabartinę savivaldos sistemą