„Situacija yra visiškai neordinarinė ir aš suprantu Vilniaus valdžios norą ją išspręsti ir judėti į priekį, nes tas projektas atrodo yra užkeiktas, ir kelia tiek šypseną, tiek nuostabą, tiek apgailestavimą. Suprantu, kad tai yra Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) klausimas, tikrai ne Seimo ir tikiu, kad dėmesys tam klausimui skiriamas“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė V. Čmilytė-Nielsen.
„Naujas konkursas nebuvo skelbiamas, dėl to nėra pastabų iš VPT. Bet atitinkamos institucijos turi stebėti situaciją ir jei matys, kad kažkas daroma ne pagal tvarką, išsakyti tas pastabas“, – tvirtino ji.
Daugiafunkciame komplekse Šeškinėje turėtų atsirasti universali tiek kultūros, tiek sporto renginiams tinkama arena, o pačiame stadione 3 tūkst. didinamas vietų skaičius, iki 18 tūkst.
Projekto koncesijos sutartyje vasarį turėtų būti sutarta dėl kainų indeksavimo. Pasak sostinės mero Valdo Benkunsko, vien faktinė statybų kaina nuo 2020 m. pradžios iki 2022 m. vidurio padidėjo 40 proc. Tačiau savivaldybė ruošiasi prisiimti tik dalį šio pabrangimo.
ELTA primena, kad „BaltCap“ yra susidūrusi su reputacijos problemomis, po to, kai paaiškėjo, kad buvęs fondo partneris Šarūnas Stepukonis kazino galėjo pralošti daugiau nei 30 mln. eurų.
„Hanner“ savininkas Arvydas Avulis nurodo, kad stadiono statybas ketina baigti 2026 m.
Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.