Dar prieš oficialių išvadų paskelbimą, viešojoje erdvėje pasirodė nutekintas išvadų juodraštis. Portalas tv3.lt skelbia, kas įvardijami išvadų juodraštyje.
Anksčiau paviešintuose dokumentuose buvo skelbiama, kad koncernas „MG Baltic“ darė įtaką Liberalų sąjūdžiui ir atskiriems politikams.
Prisiminė A. Valinsko partiją
Nutekintame išvadų projekte minima ir dar viena partija – išnykusi Tautos prisikėlimo partija, kuriai vadovavo Arūnas Valinskas.
Nurodoma, kad „MG Baltic“ atstovų įtaką pastarosios partijos politikai patyrė 2009 m. Koncerno atstovai siejami su aktyviu dalyvavimu šios partijos frakcijos Seime skilimu, derinami Seimo pirmininko atsistatydinimo ir naujojo išrinkimo klausimai.
Nutekintose išvadų projekte minima „MG Baltic“ įtaka siekiant į Seimo Liberalų sąjūdžio frakciją pritraukti skilusios TTP frakcijos narius.
Tarp minimų parlamentarų – ir Aleksandras Sacharukas, ir buvęs švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, prašęs pagalbos pas buvusį „MG Baltic“ viceprezidentą Raimondą Kurlianskį.
Pastarasis, kaip nurodoma projekte, kreipėsi į žurnalistą Tomą Dapkų, kuris turėjo paveikti A. Sacharuką.
„MG Baltic“ apraizgė politikus ir verslą
Tyrimo išvadų juodraščio didelė dalis skirta išvadoms apie koncerto „MG Baltic“ įtaką verslo politikos institucijoms.
Antra išvadų juodraščio dalis paskirta neteisėtos politikų ir politinių partijų finansavimo aptarimui. Ten užsimenama apie konkrečiai neįvardijamas verslo grupes ir jų „paketus“.
Išvadose skelbiama, kad koncerno „MG Baltic“ strategijos ilgalaikį sisteminį įgyvendinimą atsižvelgiant į „MG Baltic“ atstovų veikimo mastą, galima vertinti kaip destruktyvią veiklą, galinčią destabilizuoti valstybės sąrangą ir demokratinę politinę sistemą, ir todėl keliančią grėsmę valstybės interesams bei nacionaliniam saugumui.
Teigiama, kad koncerno kontroliuojama žiniasklaida išnaudojama kaip spaudimo ir manipuliacijų įrankis, o galima tokios veiklos pasekmė – fasadinė demokratija, kurioje valdo neformalūs įtakos tinklai.
Tiesa, figūruoja ir Rusijos korporacijos „Rosatom“ vardas. Komiteto išvadoje teigiama, kad „Rosatom“ neskaidri veikla, siekiant per jos valdomą bendrovę NUKEM ir jai tarpininkaujančius asmenis daryti poveikį valstybės institucijoms priimant sprendimus ir neteisėtą įtaką politikams, kelia grėsmę valstybiniams interesams.