Policija, kuriai vien tik Vilniuje smarkiai trūksta kai kur 30 procentų pajėgumų, atšauna, kad vadinamuosius „dylerius“ gaudo.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Sostinės Markučių mikrorajono gyventojai pasibaisėję jau kasdienybe virtusiais besibadančių apsvaigusių narkomanų vaizdais. Vos keli metrai nuo naujo daugiabučių projekto jau ne kartą yra atvažiavusi mašina, kuri surenka perdozavusių lavonus.
Mikrorajono gyventojų apsvaigusių narkomanų vaizdai jau nebestebina. Stebina tik tai, kad visiems gerai žinomų narkotikų taškų, kurie susiformavo išnaikinus taborą, nesutvarko policija.
Markučių gyventojai dalinasi, ką tenka patirti gyvenant šalia narkomanų:
„Klupinėja, pinigų prašo, šokinėja čia. Arba dainuoja kažkokią dainą, nesąmonę kažkokią.“
„Kažką šnekasi, geria, voliojasi. Prie moterų kabinėjasi daugiau, prie vyrų mažiau.“
„Vaikšto apsvaigę visokie, vagia iš parduotuvių“.
Žurnalistams Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Marekas Gulbinovičius, kuris kuruoja kriminalinės policijos padalinius, situacijos nekomentavo. Pavyko gauti tik aptakų Vilniaus policijos komentarą.
„Pranešimų apie vartojančius asmenis policija gauna nuolat. Dažniausiai tai būna pranešimai apie pastebėtus vartojančius narkotines medžiagas asmenis“, – teigia Vilniaus policijos atstovė Julija Samorokovskaja.
Esą dabar Markučiuose pradėti 9 ikiteisminiai tyrimai dėl narkotikų vartojimo ar platinimo. Tačiau Vilniaus antrajam policijos komisariatui, kuris dirba tiek Naujininkuose, tiek Markučiuose, kuriuose knibždi narkomanų, trūksta apie 30 proc. pajėgumų.
Policija teisinasi, kad narkotikų prekeiviai toliau dirba savo darbą ir nėra baudžiami veikiausiai dėl to, kad ikiteisminiai tyrimai trunka ilgai – iki kelerių metų. Anot J. Samorokovskajos, dažnai kardomosios priemonės – nesusijusios su laisvės atėmimu ir tie žmonės tiesiog tęsia nusikalstamą veiką, iki kol teismas juos pripažįsta kaltais ir jie patenka į įkalinimo įstaigą.
Problemą mikrorajonuose spręsti padeda ir savivaldybė. Sako, kad susitinka su vietiniais, diskutuoja, ko reikėtų, kad gyventojai saugiau jaustųsi.
„Tiek Markučiuose, tiek Naujininkuose mūsų įpareigota įstaiga šiuo metu perka išvalymo darbus, nes infekuoti švirkštai nesaugūs nei seniūnijai, nei žmonėms. Kaip pavyzdį galiu pateikti Naujininkų bendruomenę, kuri labai aiškiai indikavo dėl konkrečių adresų ir laiptinių, kodinių durų, dėl konkrečių apšvietimo vietų, kurios buvo reikalingos.
Tai konkrečioje vietoje pastatyti šviestuvą arba įrengti kodines spynas nėra dideli kaštai, bet kai bendruomenė atneša konkrečius poreikius“, – teigia Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.
Šiuo metu Vilniuje kursuoja autobusiukas, kuris vartojantiems ir neturintiems motyvacijos sveikti suteikia žemo slenksčio pagalbą – dalija švarius švirkštus, siekiant padėti neužsikrėsti ŽIV ar kitomis infekcinėmis ligomis.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.