Pats Žemaitaitis teisinasi, kad neva jam tų pinigų nereikia, o išmoką ima dėl to, kad pinigus nori paaukoti labdarai.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Bedarbis Rimantas piktinasi visuomenės ir poitiko Žemaitaičio moralės trūkumu.
„Kur jūsų visų moralė, kad nedirbantis Lietuvoje negali oriai gyventi? Kur jūsų visų, visuomene, moralė?“ – klausia bedarbis iš Vilniaus Rimantas.
Tokių problemų ir tokių klausimų tikrai neturi politikas Remigijus Žemaitaitis, kuris šiuo metu yra bedarbis ir, kaip aiškėja, gauna iš valstybės maksimalaus dydžio nedarbo išmoką.
„Tam yra valstybė, tam yra mokesčiai, tam yra socialinė pašalpa, tam yra mokėjimo sistema. Aš visą gyvenimą – 24 metus – moku mokesčius. Čia yra principo reikalas“, – sako politikas R. Žemaitaitis.
Žemaitaitis nuo šių metų gegužės kas mėnesį gauna po kiek daugiau nei 1200 eurų nuo to momento, kai dėl gresiančios apkaltos už antisemitinius pasisakymus pasitraukė iš Seimo. Ir, kaip pats sako – tapo bedarbiu.
„Pasinaudojau įstatymu nustatytomis galimybėmis užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje ir pažiūrėti, kaip ta Užimtumo tarnyba dirba. Tai nuo gegužės 22 dienos esu bedarbis, Lietuvoje ieškantis darbo. Gaunu 1222 eurų išmoką, ar kaip ten skaitosi“, – pasakoja Žemaitaitis.
Žemaitaitis – abejotinos reputacijos politikas
Eiliniai Lietuvos gyventojai ir darbo neturintys piliečiai pasipiktinę tokiu politiko elgesiu. Bet tokie yra įstatymai. Nedarbo išmoka teisiškai priklauso kiekvienam, darbo netekusiam asmeniui, nepriklausomai nuo jo turimų turtų ir socialinės padėties.
„Jeigu žmogus aiškiai gali turėti iš ko gyventi, tai sistema turėtų veikti taip, kad jam nereiktų pašalpų“, – sako vilnietis Paulius.
„Aš, pavyzdžiui, esu bedarbis ir negaunu išmokos, ar galite jūs man parūpinti nedarbo išmoką, nueiti į Užimtumo tarnybą ir pasakyti, kad man išmokėtų nedarbo išmoką?“ – kalba vilnietis Rimantas.
Tačiau Žemaitaitis yra ne eilinis bedarbis, o labai turtingas bedarbis, kuris greičiausiai galėtų nedirbti visą likusį gyvenimą ir kuo puikiausiai gyventi be jokios valstybės paramos.
„Kai žmogus, turintis tiek pajamų ir važinėjantis tokiais nekukliais automobiliais, ima tokią išmoką, tai klausimai daugiau tikrai yra vertybiniai“, – komentuoja politologė Rima Urbonaitė.
Žemaitaitis pagal turimą turtą yra vienas turtingiausių Lietuvos politikų. Turi deklaravęs nekilnojamojo turto už daugiau nei 300 tūkstančių eurų. Tačiau vien Žemaitaičio namas, esantis Vilniuje, šalia Neries upės, pagal rinkos vertę gali kainuoti apie vieną milijoną eurų. Be to, politikas turi butą ir sodybą Rusnėje, kurioje augina danielius ir vykdo kitą ūkinę veiklą.
„Ponas Žemaitaitis yra ne šiaip žmogus, kuris sulaužė Konstituciją, jis yra abejotinos reputacijos politikas, bet ir labai turtingas politikas. Buvo daug skandalų, teko apie tai rašyti, tai ir vandenvietėje atsiradęs prabangus namas, jis pats girdavosi ir savo ūkiu, pinigais ir sakydavo, kad Seimo nario darbas jam yra tik pramoga“, – teigia tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas.
Gražulis valstybės pagalba nesinaudojo
Nedarbo išmoką imantis Remigijus Žemaitaitis yra keturių įmonių akcininkas, savo sąskaitose turi sukaupęs daugiau nei 250 tūkstančių eurų. Beveik 283 tūkstančius eurų politikas yra investavęs į meno kūrinius, juvelyrinius dirbinius ir kitus vertingus daiktus.
„Man pinigų nereikia, aš gaunu dividendus, aš gaunu iš ūkio pajamų, mano vidutinės pajamos mėnesinės yra apie 4–5 tūkstančiai“, – sako R. Žemaitaitis.
„Tai šiuo atveju, ta pašalpa yra įdomi situacija, teisiškai jis į ją teisę turi ir ji yra maksimali dėl to, kad jo atlyginimas buvo pakankamai didelis, bet klausimas, ar iš tikro nėra moralu ją imti, kai tu pinigų turi pakankamai daug ir net vyksta tyrimai dėl tų pinigų kilmės“, – komentuoja S. Malinauskas.
Žemaitaičio kolega ir likimo brolis, Seimo mandato per apkaltą netekęs Petras Gražulis, tikina, kad pasielgė priešingai. Nesinaudojo jokia valstybės pagalba.
„Aš nei cento negavau ir niekur nesikreipiau, nes jeigu jau nedavė išeitinės, tai supratau, kad niekur neapsimoka ir kreiptis“, – tikina politikas Gražulis.
Pinigus naudoja kilniems tikslams
Bet Žemaitaitis įsitikinęs, kad nesielgia netinkamai, o kaip tik – tinkamai, nes paimtus iš valstybės pinigus neva panaudoja kilniems tikslams.
„Aš tuos pinigus nei pasiimu sau, aš tuos pinigus realiai net neimu, tie pinigai yra skirti labdaringam fondui, kas žino mane. Šilutė ir Šilalė tai žino, kad mes remiame vaikus, ypatingai – dvyliktokus“, – pasakoja politikas.
„Tai yra žmogus, kuris niekada nepraleis bet kurio euro ir jį pasiims tik galėdamas, ir ta nedarbo išmoka yra visiška smulkmena, palyginus su tuo, kokios galimybės Žemaitaičiui atsiras, jeigu jam pasiseks Seimo rinkimuose ir jis prieis prie biudžeto pinigų, kuriuos visiškai teisėtai, nebūtinai kokiems ten kokiems abejotiniems, bet susijusiems žmonėms galės paskirstyti“, – kalba Malinauskas.
Tačiau, net nepriėjęs prie biudžeto pinigų, bedarbis Remigijus Žemaitaitis nevargsta. Praėjusiais metais be Seimo nario atlyginimo deklaravo gavęs 44 tūkstančius 200 eurų pajamų, kaip individualios veiklos vykdytojas. Tai yra, gavo pajamas iš savo ūkinės veiklos.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.