Portalo teigimu, „socialdarbiečiui“ E. Gustui galbūt darę įtaką žmonės palaikė tiesioginius ryšius su „Toksiką“ stačiusia Italijos bendrove „Hafner Srl“. Šiuo metu teisme nagrinėjamoje byloje kaltinimai pateikti „Hafner Srl“ vadovui Heinrichui Hafneriui ir buvusiam „Toksikos“ vadovui Virginijui Daubarui. Pasak portalo, H. Hafneriui byloje talkina buvęs E. Gusto visuomeninis patarėjas, advokatas Kęstutis Virbickas.
E. Gustas tikino apie tai išgirdęs tik iš žurnalistų ir teigė vertinantis neigiamai. Jo teigimu, jokio spaudimo iš italų jis nejutęs.
BNS primena, kad 2016 metais, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) baigė tyrimą ir perdavė teismui bylą dėl 25,2 mln. eurų vertės pavojingų atliekų deginimo įrenginio statybos „Toksikoje“ šalia Šiaulių, Aukštrakių kaime, ir dviem asmenims bei Italijos bendrovei pareiškė įtarimus dėl didelės vertės sukčiavimo.
Tyrimo metu nustatyta, kad Italijos bendrovės vadovas projekto pirkimo komisijai pateikė melagingus duomenis apie jos kvalifikaciją, pajėgumus ir patirtį statyti tokį įrenginį Lietuvoje. Siekiant laimėti konkursą, buvo apgaulingai nurodyta, kad italai Vokietijoje yra sėkmingai pastatę tris tokius įrenginius.
Pasak FNTT, paaiškėjo, kad buvęs „Toksikos“ vadovas V. Daubaras sudarė sąlygas, jog Italijos bendrovė laimėtų konkursą.
Ūkio ministerijos valdomos „Toksikos“ užsakymu gamyklą 2013 metais pastatė „Hafner Srl“ ir Lietuvos „Senovė“. Projektui skirta 15,2 mln. eurų ES paramos.