• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekiant paskiepyti kuo daugiau transporto sektoriaus darbuotojų, ypač tolimųjų reisų vairuotojų, kurie dažniausiai būna išvykę darbo reikalais į užsienio šalis, nuo trečiadienio, rugpjūčio 4 d., Kalvarijos pasienio kontrolės punkte atidaroma mobili vakcinavimo vieta, rašoma pranešime spaudai.

Siekiant paskiepyti kuo daugiau transporto sektoriaus darbuotojų, ypač tolimųjų reisų vairuotojų, kurie dažniausiai būna išvykę darbo reikalais į užsienio šalis, nuo trečiadienio, rugpjūčio 4 d., Kalvarijos pasienio kontrolės punkte atidaroma mobili vakcinavimo vieta, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA

Mobili komanda čia dirbs pirmadieniais – trečiadieniais nuo 8:30 iki 13.00 val., esant didžiausiems atvykstančių ir iš Lietuvos išvykstančių žmonių srautams. Skiepijama bus vienos dozės „Janssen“ vakcina. 

Tokią mobilią vakcinacijos ir testavimo vietą Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atidaro, įvertinusi Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ pateiktus pasiūlymus, kurie leistų paskiepyti daugiau transporto sektoriaus darbuotojų nuo koronaviruso (COVID-19) ir plintančių jo atmainų. 

Vakcinuotis čia gali visi žmonės, kurie turi privalomąjį sveikatos draudimą, yra deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje ir yra Lietuvos piliečiai. Taip pat ir Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiai ir jų šeimos nariai, atvykę gyventi į Lietuvą ilgiau kaip 3 mėnesiams per pusę metų ir įgiję teisę čia gyventi ar keičiantys gyvenamąją vietą mūsų šalyje. Taip pat ir užsienio valstybių piliečiai ir žmonės be pilietybės, kuriems yra išduotas dokumentas, suteikiantis teisę gyventi Lietuvoje, akredituoti ir reziduojantys Lietuvoje asmenys bei žmonės, kuriems išduota nacionalinė (D) viza. 

REKLAMA
REKLAMA

Asociacijos generalinio sekretoriaus Zenono Buivydo teigimu, verslas tikisi, kad tokios mobilios vakcinavimo vietos atidarymas ten, kur patogu vairuotojams - pasienyje, leis pasiekti gerokai didesnius transporto sektoriaus vakcinacijos rodiklius nei iki šiol. 

REKLAMA

„Dalis įmonių, ypač keleivinio transporto, jau yra pasiekusios aukštus darbuotojų imunizacijos rodiklius, o kitos deda maksimalias pastangas įtikinėdamos skiepytis nenorinčius to daryti. Nors tai nėra masinė problema, bet ji egzistuoja. Sudėtingiausia - su užsienio ir trečiųjų šalių piliečiais, kurie dėl darbo specifikos Lietuvoje praleidžia mažai laiko, grįžę turi izoliuotis, o po to vėl skuba išvykti. Tad mobili vakcinacijos vieta Kalvarijos pasienyje, kur yra didžiuliai vairuotojų srautai, ir tai, kad bus galima skiepytis vienos dozės „Janssen“ vakcina“, neabejotinai turėtų paskatinti juos skiepytis aktyviau“, – įsitikinęs Z. Buivydas. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, transporto ir logistikos įmonės yra dėkingos SAM už bendradarbiavimą, įsiklausymą ir bendrų sprendimų paieškas. Tai yra puikus viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimo pavyzdys, siekiant kuo geresnių vakcinacijos rodiklių Lietuvoje bei stabdant šio klastingo viruso ir jo atmainų plitimą. 

SAM kanclerės Jurgitos Grebenkovienės teigimu, kiekvienas pasiskiepijęs asmuo prisideda prie saugesnės aplinkos mums visiems. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Deltos atmaina įsigali ne tik visoje Europoje, bet ir Lietuvoje – ji kur kas greičiau plinta, todėl užsikrėsti koronavirusu rizika auga kasdien. Net aštuoni iš dešimties asmenų, patenkančiųjų į ligoninę – yra nepasiskiepiję. Todėl kviečiame visus nedelsti – pasiimti savo vakciną kuo greičiau“, - sako kanclerė. 

Vežėjai taip pat siūlo įvertinti galimybes atidaryti papildomai tokias vietas ir Obelių bei Saločių pasienio patikros punktuose, kur būtų galima testuoti tranzitinius ekipažus, kurių anksčiau atlikti testai yra pasibaigę. 

REKLAMA

Taip pat primenama, jei transporto sektoriaus įmonėse yra bent 6 darbuotojai, kurie nori skiepytis, įmonės atstovas turėtų skambinti Karštaja linija 1808 ir užregistruoti įmonę mobilios vakcinavimo komandos atvykimui. 

Vežėjai taip pat išsakė nuogąstavimus, kad dėl transporto sektoriaus darbo specifikos, labai sudėtinga užtikrinti nuo liepos 26 d. įsigaliojančią naujovę, pagal kurią trumpinamas laikas nuo 72 iki 24 valandų, kuomet į Lietuvą atvykę 

ekipažų ir įgulų nariai gali neturėti neigiamo koronaviruso testo rezultato. Dažnai šis laikas neplanuotai būna ilgesnis ne dėl vairuotojo ar įmonės kaltės, o dėl ilgai trunkančių oficialių patikros procedūrų, todėl prašoma įvertinti galimybes ir peržiūrėti šį sprendimą numatant anksčiau buvusį laiką – 72 val.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų