D. Sugintienės manymu, šiuo metu Lietuvoje daugybė žmonių dalinasi vestuvių organizavimo patarimais vieni su kitais, o didelis informacijos srautas gali išblaškyti siekiančius nuosekliai ir be jokių rūpesčių surengti norimą vestuvių šventę.
„Jaunavedžiai, kurie daro aukštesnio lygio vestuves, nesikreipia į pavienes paslaugas siūlančius asmenis, o jeigu ir kreipiasi, tai tik laikinai, kadangi vėliau pavargsta arba pasimeta nuo tos informacijos gausos, siūlomų paslaugų kiekio.
Tie, kurie daro vestuves apsvarstę savo biudžeto galimybes, iškart kreipiasi į vestuvių planuotojus. Žinoma, dabar vestuvių planuotojų yra labai daug, tad ta kokybė ne visuomet gali būti gera“, – įsitikinusi D. Sugintienė.
Negaili ir šimtatūkstantinių sumų
Lietuviai, samdydami vestuvių planuotojus, skiria dešimtis, o kartais net ir šimtus tūkstančių eurų šiai šventei.
„Tie, kurie ateina pas mus, vestuvių planuotojus, jų biudžetas prasideda maždaug nuo 10 tūkst. Eur. Kiti dažniausiai vestuvių šventę organizuojasi patys. <...> Didžiausia vestuvėms skirta suma buvo 160 tūkst. Eur – čia buvo įtraukta laivų nuoma, pastato statyba, elektros tiesimas ir kiti darbai. Vestuvių planuotojai tam ir yra, kad sukurtų viską nuo nulio. Žinoma, tokie biudžetai toli gražu yra nekasdieniai, taip būna kas kelerius metus“, – sako D. Sugintienė.
Be kita ko, pašnekovė mano, kad surengti vestuvių šventę už 5 tūkst. eurų yra beveik neįmanoma.
„Surengti vestuvinę šventę už 5 tūkst. eurų tikrai gali būti gana sudėtinga. Galbūt rajoninėse vietovėse tai iš esmės ir būtų įmanoma padaryti, viskas priklauso nuo žmonių skaičiaus“, – svarsto D. Sugintienė.
Piniginės dovanos vokeliuose labai įvairios
Kalbinama vestuvių planuotoja, paklausta, kiek įprasta įdėti pinigų į vokelius ir vėliau juos padovanoti jaunavedžiams, teigė, kad piniginė išraiška gali būti labai įvairi.
„Priklauso nuo to, kas dovanoja – jeigu tai šeimos narys, jis gali dovanoti ir daugiau pinigų. Tačiau aš manau, kad vidutinė suma yra 50–100 Eur nuo žmogaus“, – įžvalgomis dalinasi D. Sugintienė.