• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar neseniai darbą pradėjusi naujoji Vyriausybė, vadovaujama Ingridos Šimonytės, paskelbė apie griežtinamus karantino apribojimus. Jie įsigaliojo trečiadienį. Tuo tarpu nuėjusioji Ramūno Karbauskio ir Sauliaus Skvernelio valdžia jau būdama opozicijoje nevengia kritikuoti valdančiuosius.

Dar neseniai darbą pradėjusi naujoji Vyriausybė, vadovaujama Ingridos Šimonytės, paskelbė apie griežtinamus karantino apribojimus. Jie įsigaliojo trečiadienį. Tuo tarpu nuėjusioji Ramūno Karbauskio ir Sauliaus Skvernelio valdžia jau būdama opozicijoje nevengia kritikuoti valdančiuosius.

REKLAMA

Ketvirtadienio rytą buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga savo „Facebook“ paskyroje paskelbė įrašą, kuriuo naujojo Seimo kolegų darbus ir sprendimus vadina neadekvačiais.

„Sunku pasakyti, ar dėl idėjų stygiaus, ar dėl rinkimų rėmėjų spaudimo naujojo Seimo kolegos darbus pradeda nuo sprendimų, kuriuos sunku būtų pavadinti adekvačiais esamai situacijai.

Nors šalį krečia COVID pandemija ir vis daugiau anksčiau liberaliais save laikiusių politikų ir viešųjų kalbėtojų teigia, kad kliautis visuomenės sąmoningumu nebereikia, kolegos Mazuronis ir Gapšys kažkodėl mano kitaip. Jų manymu pandemijos akivaizdoje svarbiausia yra užtikrinti galimybę gyventojams pagerti“, – rašo A. Veryga.

REKLAMA
REKLAMA

Buvęs ministras kalba, kad apribojimai ir karantinas žmonėms turės pasekmių psichikos sveikatai:

„Pandemija ir ją sekantys karantininiai apribojimai ne tik sukels, bet ir jau sukėlė tam tikras pasekmes žmonių psichikos sveikatai: nerimas, baimė dėl ateities, miego, nuotaikos sutrikimai ir kitos problemos dar tik pasipils kuomet pasiskiepysime ir bus atlaisvintos karantino priemonės. Alkoholis problemų ne sprendžia, jis jas kuria. Dar daugiau, sudėtingose psichologinėse situacijose vartojamas alkoholis daug greičiau gali tapti priklausomybės objektu. Todėl nesuprantu ką sau galvoja kolegos Seime, teikdami pasiūlymus ilginti prekybos alkoholiu laiką sekmadienį.

REKLAMA

Norėčiau tik priminti, kad Lietuvoje įgyvendintos alkoholio kontrolės politikos priemonės ne tik davė gerų rezultatų, nes du metus iš eilės reikšmingai mažėjo alkoholinių gėrimų suvartojimas ir su tuo susijusių sveikatos problemų skaičius, tačiau mūsų šalies pastangas teigiamai įvertino ir tarptautinės organizacijos. Amerikos alkoholio ir alkoholizmo tyrimų institutas skyrė apie 2 mln. dolerių tam, kad Lietuvos, Kanados ir kitų šalių mokslininkai galėtų įvertinti priimtų priemonių efektyvumą ir pateikti rekomendacijas šalims. Manau, kad racionalu būtų sulaukti šių vertinimų ir išvadų, ir tik tada teikti siūlymus dėl pakeitimų.

REKLAMA
REKLAMA

Prekybos laiko apribojimai yra vertinami kaip viena efektyviausių alkoholio kontrolės priemonių.“

Šimonytė neskuba galvoti apie alkoholio draudimų atsisakymą: tai nėra svarbiausias gyvenime klausimas

Premjerė Ingrida Šimonytė siūlo neskubėti diskutuoti apie pavienius alkoholio draudimus ir jų atsisakymą. Jos teigimu, visas alkoholio draudimų priemones reikia vertinti kompleksiškai ir tada galvoti apie jų keitimą.

Du Seimo nariai „darbiečiai“ siūlo atsisakyti praėjusioje Seimo kadencijoje valstiečių įvesto reikalavimo sekmadieniais alkoholiu nebeprekiauti nuo 15 valandos.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai nemanau, kad tai yra svarbiausias gyvenime klausimas ir apie tai reikia dabar gaišti laiką diskutuojant. Esame ne kartą diskutavę apie alkoholio draudimų peržiūrą komplekse. Pirmiausiai reikia įsivertinti visas priemones, kurios buvo pastaruoju laikotarpiu priimtos, jų veiksmingumą, ir tada apsispręsti dėl komplekso keitimų, o ne dėl kiekvienos priemonės atskirai.

Nes čia vienas vėlins pabaigą, kitas ankstins pradžią, trečias dar kokį apribojimą norės panaikinti ar įvesti. Manau, kad tai nėra konstruktyvi diskusija. Tai tikrai nėra dabar svarbiausias man gyvenime klausimas, ar galima prekiauti alkoholiu sekmadienį“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo I. Šimonytė.

REKLAMA

Alkoholio kontrolės įstatymo pataisą Seime registravo Andrius Mazuronis ir Vytautas Gapšys. Liberalizuoti prekybą alkoholiu sekmadieniais siūloma nuo 2021-ųjų gegužės. 

Dabar sekmadieniais alkoholio galima įsigyti nuo 10 val. iki 15 val., kitomis dienomis – iki 20 valandos. Seimas 2018-ųjų birželį sutrumpino prekybos alkoholiu laiką: darbo dienomis ir šeštadieniais jo leido įsigyti nuo 10 iki 20 val., sekmadieniais – nuo 10 iki 15 valandos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų