Komentuodamas situaciją Raseiniuose ministras sakė nesiryžtantis spėlioti, ar pakaks dviejų savaičių karantino.
„Labai norėtųsi tikėtis, kad užteks, juo labiau kad turime dėl to optimistinių ženklų, kad situacija ten stabilizuojasi.
Kartu jis pridūrė, kad dėl naujų ribojimų rekomendacijos yra pateiktos Kelmės, Plungės savivaldybėms.
„Ir jos turėtų priiminėti sprendimus, kaip tą darė Radviliškis, Raseiniai ar kitos savivaldybės, Šiauliai yra taip pat yra priėmę tam tikrų sprendimų.
Tik tokiu atveju, jei situacijai suvaldyti nebeužtenka ypač teisinių mechanizmų, kurios turi savivaldybės, tada įsijungia Vyriausybė su galimais karantinais“, – aiškino A. Veryga.
Teks įprasti prie kitokio režimo
Jo teigimu, logika būtų tokia, kad kai vienose savivaldybėse situacija blogės ir ten reikės pritaikyti priemones, kitose jas pritaikius ji gerės ir tas priemones bus galima atšaukti.
„Tai Lietuvoje ir gyvensim tokiu savotišku „šachmatų lentos“ principu, kai taikant lokalias priemones židiniai arba vietinis plitimas yra suvaldomas, tada persikeliama kitur, o ten, kur suvaldyta, gyventojai gali persikelti į įprastą gyvenimą. Prie to turime savotiškai priprasti, kol neturėsime vakcinos“, – sakė jis.
Gyvename per daug atsipalaidavę
Nors sergamumo rodikliai ir prastėja, A. Veryga situaciją vertino kaip valdomą.
„Viruso absoliučiai suvaldyti negalime, jis visuomenėje plinta. Ir tai nėra Lietuvos fenomenas, daugelyje valstybių virusas, deja, plinta. Ir tam yra objektyvios aplinkybės – tiek šaltasis sezonas, tiek žmonių susibūrimas dabar jau uždarose erdvėse. Kas leidžia vis tiktai manyti, kad situacija bendrąja prasme šalyje yra valdoma, tai, kad mes gyvename daugiau mažiau normalų, gal netgi per daug atsipalaidavusį gyvenimą ir visame šitame fone turime funkcionuojančią sveikatos sistemą“, – kalbėjo ministras.
Jis pažymėjo, kad nors pacientų šiandien yra nemažai, bet tai dar nereiškia sistemos perkrovimo.
„Išskyrus kelis atvejus, kur liga yra išplitusi pačioje gydymo įstaigoje, šiaip jos veikia, teikia gydymo paslaugas. Tai mes funkcionuojame taip, kaip tą darėme ir nesant virusui, išskyrus keletą priemonių, prie kurių jau pripratom, tai yra kaukės, tam tikrų atstumų laikymasis, galbūt atstumai pasilinksminimo ar kultūros vietoje.
Juo labiau kol kas nematome to eksponentinio augimo ir jis yra kol kas nuosaikus. Aišku, jis bet kada gali pereiti į eksponentinį, nes, kaip teisingai ir paminėta, daugėja atvejų, kurių užsikrėtimo kelias nežinomas. Ir jei žmonės nesilaikys saugos rekomendacijų, tai galime pereiti į Čekišką scenarijų. Aišku, to nesinorėtų“, – kalbėjo A. Veryga.