Dar vakar ministro pasirašytu įsakymu nurodoma, kad nuo šiol į viešojo maitinimo įstaigas (tiek esančias viduje, tiek išorėje) lankytojai būtų įleidžiami tik veido apsauginę priemonę turintys asmenys, tačiau laukiant maisto prie stalo ji nebebus būtina.
„Keičiasi reikalavimai dėl kaukių ir kitų veido apsaugos priemonių dėvėjimo viešojo maitinimo įstaigose. Nuo šiol sėdint prie stalo ar baro lankytojams nebeprivaloma dėvėti kaukių ar kitų veido apsaugos priemonių.
Na, o į kavines, restoranus ir kitas viešojo maitinimo įstaigas ir toliau turi būti įleidžiami tik veido apsaugos priemones dėvintys lankytojai. Tai galioja einant tiek į vidaus erdves, tiek į lauko kavines. Kitaip tariant įeiti ir išeiti reikia su kauke ar kita veido apsaugos priemone, o sėdint prie stalo ar baro - nebūtina jos dėvėti“, – rašo ministras.
A. Veryga tikina, kad pakeitimas inicijuotas įsiklausius į žmonių siūlymus.
„Primenu ir tai, kad išimtys dėl kaukių dėvėjimo taikomos negalią turintiems žmonėms, kai jie dėl savo negalios tiesiog negali nešioti burną ir nosį dengiančių veido apsaugos priemonių. Pavyzdžiui, turintieji kvėpavimo sutrikimų, psichikos sutrikimų, autizmo spektro sutrikimų ir kt. gali būti ir be kaukių, jei dėl savo sveikatos būklės jų negali dėvėti. Žinoma, jei žmogaus negalia (tarkim, judėjimo) leidžia naudoti kaukę, tai tą ir reikėtų daryti“, – tęsia jis.
Gydytojai pataria, kaip dėvėti kaukę. Daugiau – video reportaže:
Rugpjūtį vėl pradėjo galioti privalomas reikalavimas dėvėti kaukes renginiuose lauke bei viduje.
Sveikatos apsaugos ministro, operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimuose numatyta, kad ši prievolė taikoma sporto, kultūros ir kitiems pramoginiams renginiams.
Iki šiol kaukių visiškai nereikėjo renginiuose atvirose erdvėse, taip pat ir uždaruose renginiuose, kai tarp žiūrovų būdavo išlaikomas dviejų metrų atstumas.
Kaip ketvirtadienį per spaudos konferenciją informavo ministras, kaukių neprivalės dėvėti profesionalūs sportininkai ir atlikėjai.
Be to, sprendime nurodyta, kad nuo šiol tiek uždarose, tiek atvirose patalpose turės būti išlaikomas mažiausiai vieno metro atstumas.
Už kaukių dėvėjimą bus atsakingi ir organizatoriai, ir žiūrovai ar dalyviai.
Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad dėl privalomų nurodymų nesilaikymo fiziniams asmenims gresia nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų baudos, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos.