• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė pateikdami naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje pranešė, kad nors nustatyta atvejų naujose vietose, ramina tai, kad visi jie susiję su sveikatos priežiūros ar socialinės globos įstaigomis. Kartu ministras informavo, kaip galėtų atrodyti darželių veikla.

Sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė pateikdami naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje pranešė, kad nors nustatyta atvejų naujose vietose, ramina tai, kad visi jie susiję su sveikatos priežiūros ar socialinės globos įstaigomis. Kartu ministras informavo, kaip galėtų atrodyti darželių veikla.

REKLAMA

Paklaustas, kaip, įsivaizduojama, galėtų veikti darželiai, ministras pateikti konkrečių reikalavimų neskubėjo ir pabrėžė, kad apie tai bus detaliau informuota vėliau. 

„Daug klausimų kilo ir dėl kaukių, ir atstumų laikymosi. Tai priminsiu, kad mažiems vaikams net nerekomenduojama dėvėti kaukių, tai to tikrai nereikės daryti.

REKLAMA
REKLAMA

Atskira kalba apie darbuotojus, bet reikia suprasti, kad to kontakto turės labai daug ir apsisaugoti labai sunku. Vienas iš būdų – grupes skaldyti į mažesnes, kad dirbtų tas pats žmogus ir jei būtų koks užsikrėtimas, būtų galima lengvai izoliuoti. Aišku, ir dezinfekcija, ir patalpų vėdinimas, galimybė ilgiau pabūti lauke – visa tai bus sudėliota.

REKLAMA

Dėl darbuotojų – jei tai rizikos grupės asmenys, rekomenduojama, jei yra galimybė išvengti ėjo į darbą, tiesioginių kontaktų. Visko, matyt, bus, kaip ir situacijų, kai to nepavyks išvengti, bet kviečiu išnaudoti galimybes, ką gali daryti nuotoliniu būdu“, – kalbėjo jis.

Kviečiame stebėti tiesioginės transliacijos įrašą:

Židinys sostinėje: tirs visus namo gyventojus

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gegužės 7 d. duomenimis, sergančiųjų skaičius toliau mažėja, tokių asmenų yra 642, per vakar nustatytų 5 nauji infekcijos atvejai.

REKLAMA
REKLAMA

R. Lingienė informavo, kad vienas iš vakar nustatytų atvejų fiksuotas Klaipėdos apskrityje, susijęs su Kartena.

„Vilniuje susirgo RVUL ligoninės darbuotojas, šiuo metu intensyviai  vykdomas epidemiologinis tyrimas, nustatyti 4 sąlytį turėję šeimos nariai ir 9 kolegos, asmuo su pacientais sąlyčio neturėjo. 

Dar vienas atvejis – Utenos apskrityje, tai Aknystos namų slaugytoja, atvejis išaiškintas profilaktinio patikrinimo metu, asmuo simptomų neturi. Ir du atvejai Kaune, susiję su Respublikine Kauno ligonine“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji pabrėžė, kad visi patvirtinti atvejai yra susiję su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis arba socialinės globos įstaigomis.

Kartu ji pateikė informaciją apie situacija V. Grybo gatvėje Vilniuje: „Naujų atvejų nefiksuota, vienas iš susirgusiųjų asmenų hospitalizuotas. Name identifikuota 13 sąlytį turėjusių asmenų, dėl vieno jų kreiptasi į savivaldybę dėl priverstinės izoliacijos. Ruošiamasi testuoti visus namo gyventojus.“  

REKLAMA

Paklausta, kaip apskritai galėjo šiame pastate būti įneštas virusas, R. Lingienė aiškino, kad kol kas nėra hipotezės, jog infekcija būtų atnešta iš sveikatos priežiūros įstaigos.

„Pirminė hipotezė ta, kad užsikrėsta ne pirminės sveikatos priežiūros įstaigoje, nes asmuo grįžo iš ilgų, ilgesnio nei inkubacinis laikotarpis atostogų, ir asmeniui prevenciškai buvo atliktas tyrimas. Asmuo jautėsi šiaip gerai", – sakė ji.

REKLAMA

Pasveikusių vis daugiau

R. Lingienė informavo, kad šiuo metu stacionare gydoma 82 COVID-19 infekcija sergantys žmonės.

„Iš jų reanimacijoje – 12, ventiliuojami – 7, su deguonies kaukėmis – 21“, – informavo NVSC atstovė.

Taip pat toliau daugėja pasveikusių asmenų – 739, iš viso patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms siekia 1433. Izoliacijoje yra 317 asmenų.

Per vakar dieną ištirtai 7597 ėminių dėl įtariamo koronaviruso, iki šiol iš viso ištirta – 164 088.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujausiais duomenimis, nuo COVID-19 mirė 49 asmenys. Užsikrėtusiųjų koronavirusu, kurie mirė dėl kitų priežasčių – 3.

„Vakar praneštas mirties atvejis – šis asmuo susirgo gegužės 30 dieną ir mirė gegužės 1 d., jis asmuo priklausė rizikos grupei", – patikslino ji.

Toliau rengs atsitiktinius testavimus

Ministras informavo, kad jau turima didžioji dalis proaktyvaus tyrimo, kuris vykdytas ilgąjį savaitgalį, rezultatų.

REKLAMA

Dešimtyje savivaldybių išdalijus beveik 9 tūkst. kvietimų pasitikrinti dėl koronavirusinės infekcijos (COVID-19), galimybe pasinaudojo ir į mobilius punktus atvyko 3762 žmonės, t. y. 43 proc. Iš jų infekcija šiuo metu nustatyta vienam, dar 205 ėminių tiriami. Kadangi šie žmonės tyrimui buvo užsiregistravę trečiadienį, jų rezultatų laukiama šiandien vakare.

REKLAMA

„Džiugu, kad naujų židinių nenustatyta. Tariamės, ką ir kitą savaitgalį galėtume tirti – gal rizikos didesnes grupes, vaistininkus, pareigūnus, ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojams sudaryti galimybes. Kai tik turėsime planą, apie tai informuosime“, – sakė A. Veryga.

Reaguodamas į meno kolektyvų klausimus dėl repeticijų organizavimo, ministras priminė, kad tai ir iki šiol nebuvo uždrausta.

„Dėl renginių atlaisvinimo kai kuriems meno kolektyvams kyla klausimų, kaip organizuoti repeticijas. Tai noriu priminti, kad tokia veikla nebuvo draudžiama. Buvo draudžiami renginiai, o tie, kurie ateina į darbo vietą, laikydamiesi saugumo reikalavimų galėjo dirbti“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

REKLAMA

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

REKLAMA
REKLAMA

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų