Pasak rinkos reguliuotojo vadovo, tarifas galėtų būti perskaičiuojamas elektros kainoms rinkoje pasikeitus daugiau nei 10 proc. – dėl to VERT planuoja diskusijas ir su Energetikos ministerija.
„Mes, kaip rinkos reguliuotojas, palaikytume dažnesnį kainos perskaičiavimą, nes tai greičiau ir realiau atspindėtų situaciją rinkoje. Vartotojai matytų – kaina (rinkoje – BNS) padidėjo ir visiems būtų paprasčiau paaiškinti, kodėl ta (visuomeninė – BNS) kaina padidėjo, o ne kad ji padidėjo po pusmečio, kai kaina (rinkoje – BNS) jau pradėjo mažėti“, – trečiadienį Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos posėdyje sakė R. Pocius.
„Kaina galėtų būti perskaičiuojama esant reikšmingesniam kainų pasikeitimui (rinkoje – BNS), kad vartotojams būtų galima greičiau sureaguoti į kainos pokyčius. Sakykime, jeigu kaina (rinkoje – BNS) keičiasi daugiau negu 10 procentų, tada (visuomeninė – BNS) kaina galėtų būti perskaičiuota, kad nebūtų taip, kad neženklus pokytis sukurtų sudėtingą administravimą tiek VERT, tiek vartotojams“, – teigė rinkos reguliuotojo vadovas.
Vis dėlto, pasak R. Pociaus, dažnesnis visuomeninės elektros kainos perskaičiavimas turėtų ir rizikų – didėjant elektros kainoms rinkoje didėtų ir visuomeninis tarifas.
„Šiandien mes turime kainų mažėjimą, ir tai atrodo geras sprendimas greitai sureaguoti į kainų pokyčius. Bet gali būti ir kainų augimas, ir tokiu atveju turime įsivertinti tai, kad (...) esant dažnesniam perskaičiavimui vartotojas gali pajusti tą kainų augimą“, – teigė VERT pirmininkas.
Rinkos reguliuotojas praėjusią savaitę patvirtino beveik 19 proc. mažesnį – 22,264 cento (su PVM) už kWh – visuomeninį elektros tarifą, kurį mokės kiek daugiau nei 457 tūkst. šiuo metu nepriklausomo tiekėjo nepasirinkusių trečiojo elektros rinkos liberalizavimo etapo vartotojų.
Visuomeninė elektros kaina paprastai nustatoma du kartus per metus – nuo sausio ir liepos, tačiau šiemet ji bus nustatoma tris kartus.