Maždaug pusę tonos sveriantis skiauterėtasis tritonas keliauja į Verkių parko teritoriją. Šiaudinė skulptūra, prilaikoma dešimties vyrų, atvežama į savo nuolatinę vietą, kurioje ją ketinama laikyti nuo pavasario iki rudens lygiadienio.
Verkių ir Pavilnių regioninių parkų direktorė sako, kad skulptūromis jie siekia žmones supažindinti su itin retais parke gyvenančiais ropliais ar šliužais.
„Tokiu būdu mes norime kviesti pažinti pirmiausia, susipažinti, na, ir pažįstant saugoti. Tikrai nebūtina kiekvienam eiti ten, kur jis žiemoja, toks tritonas, ištraukti jį, knibinėti, žiūrėti. Galima tiesiog pamatyti, kaip jis atrodo“, - kalbėjo parko direktorė Jolanta Radžiūnienė.
Šiaudinių skulptūrų parką netrukus papildys ir štai ši varlė galiūnė. Net nereikia minėti skaičių, kiek ji sveria, akivaizdu – nemažai.
Iš nežinojimo, kaip sako gamtininkai, žmonės varlėmis šlykštisi, suvažinėja prasidėjus migravimo metui. Tikimasi, kad naujos žinios gamtos lankytojams padės nuomonę, o gal ir elgesį pakeisti.
„Apie varles mes daug kalbame. Mes žinome vieną žodį bendrinį varlė, o kad jų dvylika, kad jų skirtingi veidai, skirtingi namai. Skirtingi balsai... vienos dažnesnės, kitos retesnės, ką jos daro. Norim atkreipti dėmesį, kad varlių yra daug, jų įvairovė didelė. Vėlgi, pažinus jas, susipažinus su jomis, reikia žinoti, reikia jas saugoti ir mylėti“, - sakė J. Radžiūnienė.
Dar po kelių dienų, šalia varlės ir tritono menininkai ketina ant medžio pakabinti ir šikšnosparnį. O iki rudens čia įsikurs penkios skulptūros. Kas kitas, kol kas neišduodama.
Išsamiau - TV3 reportaže