• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į redakciją užsukusi „Pakruojo krašto“ skaitytoja papasakojo, kaip vos netapo nesąžiningų prekeivių vandens filtrais auka.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris vos per plauką neįsigijo jų siūlomos brangios, bet visai nereikalingos vandens filtravimo įrangos. Dėl to ji nori perspėti ir kitus žmones.

REKLAMA

Išgąsdino vandens kokybė

Pavardės skelbti nenorėjusi vyresnio amžiaus pakruojietė pasakojo, jog prieš šventes sulaukė Kaune įsikūrusios UAB „Ekologiški vandenys“ atstovų skambučio. Jie siūlėsi nemokamai patikrinti moters namuose geriamojo vandens kokybę.

„Sutikau, nes tikėjausi, jog specialistai ištirs kieme esančio šulinio vandenį“, – mena moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Gal už poros valandų pasirodę įmonės atstovai šulinio vandens netyrė, juos domino tik iš čiaupo bėgantis vanduo, kuris į namus tiekiamas centralizuotai. Į indą pripylę šio vandens, vyrukai savo atsivežta įranga atliko tyrimą.

„Tai, ką pamačiau, išgąsdino: vanduo staiga pajuodo, užputojo, nusėdo purvinos drumzlės“, – pasakojo pakruojietė prisipažindama, jog tada buvo sukrėsta tokia baisia miesto vandentiekio tiekiamo vandens kokybe.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasiūlė išeitį – vandens filtrus

Tuomet bendrovės atstovai pasiūlė išeitį: čia pat virtuvėje sumontuoti vandens valymo sistemą. Toks vandens filtras moteriai kainuotų 3250 litų.

„Kadangi tokios sumos neturėjau, pasiūlė už filtrą susimokėti per tris metus. Neva per dieną man tai kainuotų apie tris litus“, – prisiminė pakruojietė detales, kaip buvo įkalbėta su UAB „Ekologiški vandenys“ sudaryti pirkimo-pardavimo sutartį.

REKLAMA

Kitą dieną šios bendrovės atstovai turėjo atvažiuoti sumontuoti įrangos, tačiau to padaryti nespėjo.

„Staiga lyg koks nušvitimas galvoje: supratau, jog galėjau būti apgauta. Įtarimus patvirtino ir negražūs žmonių atsiliepimai apie šią įmonę internete, ir tai, jog tokių filtrų galima įsigyti už gerokai mažesnę kainą. Tada paskambinau įmonės vadovui ir paprašiau nutraukti sutartį. Tas atsakė, jog tai bus padaryta, kai aš bendrovei atlyginsiu transporto išlaidas“, – pasakojo moteris, pridurdama, jog to daryti nė neketina.

REKLAMA

Renka duomenis

Pakruojietė dar prisiminė, jog įmonės atstovai, atvažiavę tirti vandens, jos prašė ant popieriaus lapo užrašyti žmonių, kuriems ji rekomenduotų įsigyti vandens filtrus, telefonus ir adresus.

Moteris nuo šios paslaugos prekeiviams išsisuko, pažadėjusi tai padaryti kada jie atvažiuos montuoti vandens filtravimo įrangą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pakruojo krašto“ žiniomis, praėjusių metų rudenį Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba UAB „Ekologiški vandenys“ bendrovę nubaudė už nesąžiningą komercinę veiklą. Bendrovei buvo paskirta 10 tūkstančių litų bauda.

Valstybinė vartotojų teisių tarnyba nustatė, kad „Ekologiškų vandenų“ veikla yra klaidinama ir agresyvi bei prasilenkia su sąžininga komercija.

REKLAMA

Pakruojiečiams filtrai nereikalingi

Kitą dieną iš specialistų pakruojietė sužinojo, kad, atlikus paprasčiausią elektrolizės bandymą su anodu ir katodu, geriamasis vanduo ir pavirto drumzlinu ir nešvariu. Mat anodas taip reagavo į vandenyje esančias druskas ir mineralus.

REKLAMA

„Tokia reakcija neįvyktų, jei bandymas būtų atliktas su distiliuotu vandeniu. Pakaktų trupučio druskos – ir vanduo vėl taptų drumzlinas“, – „Pakruojo kraštui“ sakė Šiaulių visuomenės sveikatos centro Pakruojo skyriaus vadovė Danutė Tamulionienė.

Kodėl kalba pasisuko apie distiliuotą vandenį? Anot D. Tamulionienės, filtrai vandenį distiliuoja, todėl jame nebelieka organizmui reikalingų druskų ir mikroelementų. Specialistė teigia, kad be jų vanduo tampa ne tik nebenaudingas, bet ir žalingas sveikatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pakruojyje centralizuotai tiekiamas vanduo atitinka visus higienos normos reikalavimus, jo kokybė nuolat kontroliuojama. Todėl jokie vandens filtrai nereikalingi, nes nėra ką gerinti“, – įsitikinusi higienos specialistė.

Žmonėms, geriantiems šulinių vandenį, D. Tamulionienė pataria pirmiausiai išsitirti jų vandenį.

„Filtras būtų reikalingas nebent tuo atveju, jei, pavyzdžiui, vandenyje būtų rasta per daug geležies. Tačiau ir čia būtų reikalingas filtras, kuris sumažina geležies kiekį, bet nepašalina visas naudingas medžiagas“, – teigia specialistė.

Stanislava VIČAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų