Iki šiol politikams ir kitiems viešiems asmenims galiojo platesnės kritikos ribos. Asmuo galėjo būti atleidžiamas nuo atsakomybės, jei tikrovės neatitinkančius duomenis apie politikus paskleidė pats to nežinodamas arba įrodo, kad veikė sąžiningai, siekdamas informuoti visuomenę arba pateikti tik savo nuomonę.
Dabar žiniasklaidą, ar bet kurį žmogų, pademonstravusį aštrų liežiuvį feisbuke, politikai galės siųsti tiesiai į teisiamųjų suolą ir reikalauti kompensacijos. Teisininkai ir Žurnalistų sąjunga aiškina, kad tai puikus įrankis užčiaupti valdžią kritikuojančius žurnalistus.
Apžvalgininkai kraipo galvomis
„Nors iš kodekso baudžiamojo dingo kriminalinių bausmių atsakomybė, bet civiliniame kodekse labai stipriai sugriežtinama atsakomybė, šiuo atveju reikštų, kad tie, kas norėtų piktnaudžiauti, ypač politikai ir vieši asmenys už kritiką persekioti savo kritikus, tai tie instrumentai būtų suteikiami“, - sakė Dainius Radzevičius, Žurnalistų sąjungos pirmininkas.
Politikos apžvalgininkai taip pat kraipo galvomis – esą sunku suprasti, kodėl nauja valdžią darbą pradeda nuo kovos su laisvu žodžiu ir savo kritikais.
Visgi naujosios valdžios vedlys Seime – Ramūnas Karbauskis – pelenais barstytis neskuba. Pasak jo, pataisas galima taisyti, tačiau žiniasklaida turi būti laikoma už trumpo pavadžio.
„Jeigu yra abejonių, kad tuo bus naudojamasi kažkokiais tikslais užtildyti žiniasklaidą, žurnalistus, tai keiskime, įveskime kažką kaip saugiklį, kad tuo nebūtų naudojamasi. Bet kad visi turime būti atsakingi savo pareigose, kokias pareigas beužimtume, kur bedirbtume – tai yra faktas“, - sakė Ramūnas Karbauskis, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: