• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdžia grįžta prie privalomų skiepų nuo koronaviruso darbuotojams, dirbantiems sveikatos, socialinės apsaugos ir švietimo sektoriuose, taip pat galbūt viešajame administravime ir profesinėje karo tarnyboje. Toks siūlymas buvo pristatytas pirmadienį Trišalėje taryboje.  

Valdžia grįžta prie privalomų skiepų nuo koronaviruso darbuotojams, dirbantiems sveikatos, socialinės apsaugos ir švietimo sektoriuose, taip pat galbūt viešajame administravime ir profesinėje karo tarnyboje. Toks siūlymas buvo pristatytas pirmadienį Trišalėje taryboje.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kartu siūloma leisti darbdaviams priimti sprendimą dėl privalomos vakcinacijos darbuotojams nuo COVID-19, net jeigu tai nesusiję su aukščiau paminėtais sektoriais. Tai reikštų, kad darbdavys galėtų priimti sprendimą ir priversti darbuotojus skiepytis bet kuriame sektoriuje, jeigu saugumo neišeitų užtikrinti kitomis priemonėmis, tai yra laikantis atstumų, dėvint kaukes ar panašiai. 

REKLAMA

„Projektu siūloma numatyti, kad tada, kai vakcinos yra prieinamos Lietuvoje ir yra paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija ar karantinas dėl užkrečiamos ligos, tam tikri darbuotojai galėtų dirbti tik pasiskiepiję. Ir įstatyme būtų numatomos šios sritys. Pirma, tai sveikatos priežiūra ir detalizuota, kad tai yra sveikatos priežiūros įstaigų veikla, įskaitant valymo, maisto tiekimo arba kitas paslaugas, kurios teikiamos įstaigų patalpose. Tai apima ir praktinį studentų darbą. Taip pat socialinės paslaugos ir veikla, įskaitant tas kitas paslaugas, teikiamas pastatuose. Toliau švietimo paslaugos ir veikla vėlgi su tomis pačiomis paslaugomis. Ir šiandien girdėjau, kad taip pat turėtų būti viešojo administravimo subjektų veikla bei profesinė karo tarnyba“, – Trišalės tarybos posėdyje sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Aušrinė Storpirštienė.

REKLAMA
REKLAMA

Išimtys privalomam skiepijimuisi būtų numatomos dviem atvejais: kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl kontraindikacijų vakcinai ir kai žmogus yra persirgęs koronavirusu. 

Nepasiskiepiję darbuotojai negalėtų dirbti: jie turėtų būti perkeliami dirbti nuotoliniu būdu arba į kitą darbą, kur galima dirbti nepasiskiepijus, o jei tai neįmanoma, tuomet tokie darbuotojai būtų nušalinami nuo darbo nemokant darbo užmokesčio. Praėjus 3 mėnesiams nuo nušalinimo, jeigu darbuotojai vis tiek nesutiktų skiepytis, juos atleistų be įspėjimo ir be išeitinių išmokų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ir papildomai buvo siūloma iniciatyva numatyti galimybę darbdaviams viešajame ir privačiajame sektoriuje, kurie nėra šitų trijų sričių atstovai, priimti sprendimą dėl privalomos vakcinacijos“, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

REKLAMA

Darbdaviai privalomai skiepytis darbuotojams galėtų siūlyti priklausomai nuo kontakto su kitais asmenimis ilgumo ir artimumo bei atsižvelgus, ar įmanoma darbe naudoti apsaugos priemones. Kitaip tariant, jeigu gamybos įmonėje neįmanoma užtikrinti didelių atstumų tarp darbuotojų, jie būna vienoje patalpoje ilgą laiką, tuomet darbdavys galėtų priimti sprendimą dėl privalomų skiepų. 

REKLAMA

Viceministrė sako, kad prie privalomų skiepų klausimo grįžtama, nes susilpnėjus imunitetui vis dažniau pradeda sirgti ir pasiskiepiję asmenys, todėl tampa sunku apsaugoti jautriausius klientus: pavyzdžiui, sergančiuosius ar globojamus vyresnio amžiaus asmenis. A.B. Motiejūnienė pripažįsta kad šiuo metu parengto viešo dokumento nėra, bet ministerija jį parengs ir pasiūlys diskutuoti toliau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė stebėjosi, kad Sveikatos apsaugos ministerija dar tiksliai nežino, kaip veiks darbuotojų lėšomis apmokamas privalomas testavimas dėl COVID-19, kuris įsigalios nuo gruodžio pradžios, o jau skuba siūlyti privalomus skiepus darbuotojams. Viceministrė teigia, kad valstybė turi pasiruošti visomis įmanomomis priemonėmis. 

„Matome, kad imunizaciją turime, bet reikalinga ir trečia dozė, boosterinė. Matome susirgimų skaičių, matome, kaip keičiasi naujų atvejų skaičius. Jei anksčiau sakydavome, kad didžioji dalis sergančių yra nepasiskiepiję, tai dabar turime ir kitokių atvejų“, – sako A.B. Motiejūnienė. 

Kas dar neaišku? Mes esame eksperimentinė valstybė, kurią pardavė Pišas, Kudlotoji ir Dulkė. Už tai jie dalinsis 2 mlrd. jevriukų, o mes gulėsim po žeme... Nors ne, busim sudeginti, nes statomi keli krematoriumai.
Viceministrė sako, kad prie privalomų skiepų klausimo grįžtama, nes susilpnėjus imunitetui vis dažniau pradeda sirgti ir pasiskiepiję asmenys, todėl tampa sunku apsaugoti jautriausius klientus: pavyzdžiui, sergančiuosius ar globojamus vyresnio amžiaus asmenis.
Ar tai ne kvailystė? Jeigu vis dažniau suserga skiepyti, tuomet kaip jie apsaugos jautriausius "klientus"?
QR kodai neturi nieko bendra su bendru imunitetu, tautos sveikata ir rūpinimusi mūsų sveikata.
O vakcina su tuo neturi nieko bendra.
Tai tik elementarus skaitmeninės antkaklis, nesvarbu, ar esate paskiepytas, ar ne.
Kai tik visas šis mėšlas išsipildys, mes prarasime laisvę, asmenybę ir individualumą.
Paskiepytas ar neskiepytas, nebėra jokio skirtumo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų