Tai jis teigė po penktadienį vykusio susitikimo Vilniuje su Italijos kariuomenės vadu Giuseppe Cavo Dragone (Džiuzepe Kavu Dragone).
„Kalbame apie dar vieną projektą, kad Italijos kariuomenė gali dalyvauti ir oro gynybos pratybose, arba atvykti jų vienetai ir dalyvauti kartu su mūsų oro gynybos, sausumos ir kitais vienetais Lietuvoje. Tai vyks jau pakankamai greitai, ir mes sutarėme, kad tai bus pradinis indėlis į oro gynybos sistemos kūrimą NATO rytinėje dalyje“, – žurnalistams penktadienį sakė V. Rupšys.
„Tai yra džiugi naujiena ir gera žinia iš gerbiamo Italijos kariuomenės vado“, – kalbėjo generolas.
Jis teigė pakvietęs Italiją išbandyti oro gynybos elementus veikiant su Lietuvos kariuomene kitąmet vyksiančiose pratybose „Geležinis vilkas“, „Stiprus grifonas“ bei kituose mokymuose.
Susitarta dėl oro gynybos modelio
NATO šalys šiemet birželį sutarė dėl oro gynybos modelio, taip atsakydamos į Baltijos valstybių siekius, kad sąjungininkai sustiprintų oro gynybą regione.
Turint omenyje oro gynybos ginkluotės trūkumą, Baltijos šalys pasiūlė oro gynybos pajėgumus dislokuoti rotaciniu principu. Tai reiškia, kad vis kita Vakarų partnerė galėtų karinę techniką pakaitomis siųsti vis į kitą Baltijos šalį.
Pasak Baltijos šalių, tai leistų pereiti nuo beveik 20 metų trunkančios NATO oro policijos į oro gynybos misiją.
Rotacinis oro gynybos modelis turėtų užtikrinti rotaciniu principu dislokuojamas sąjungininkų antžeminės oro gynybos sistemas, kartu stiprinant ir aviacijos pajėgumus.