Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime seniūnas Mindaugas Lingė BNS sakė, kad prezidentas susitikimų cikle rodo išskirtinį dėmesį kai kurioms politinėms jėgoms.
„Labai akivaizdu, kad iki rinkimų lieka labai nedidelis laiko tarpas, prezidentas yra davęs priesaiką būti lygus visiems ir teisingas, tai suprantame, kad jeigu norima su politine bendruomene tartis, tai reikia sudaryti visas sąlygas visiems. Jeigu dalyvauja 15 sąrašų, negalima iš anksto kvestionuoti rinkėjų valios, kad vieni kažkuo pranašesni, turi reikšmingesnes pozicijas prieš kitus rinkimus dalyvaujančius“, – kalbėjo konservatorius.
„Šį pavienį formatą (...) vertiname kaip turintį politinį pamušalą, kuris naudojamas norint išnaudoti turimą instrumentą, poziciją, tai nėra visai tinkamas būdas rinkimų tiesiojoje daryti tokius išskirtinius vojažus“, – pridūrė jis.
Anot jo, ankstesni prezidentai nerodė palankumo konkrečioms partijoms, visos politinės konsultacijos vykdavo jau po rinkimų.
„Jeigu norima aptarti bendrai sistemai svarbius klausimus, tai remiantis ankstesniais precedentais, buvusių prezidentų gera praktika, tada yra kviečiamasi visų (partijų – BNS) atstovai į vieną formatą“, – sakė M. Lingė.
Partijos pirmininko, užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio atstovė spaudai Paulina Levickytė BNS sakė, kad jis į susitikimą kol kas nebuvo pakviestas.
Iki šiol per šią savaitę G. Nausėda susitiko su opozicinių socialdemokratų, „valstiečių“ ir Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderiais.
Kiti koalicijos partneriai – Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija – taip pat patvirtino jau sulaukę pakvietimo susitikti su prezidentu.
„Jei šių susitikimų ciklas yra susijęs su rinkimais, tai, man atrodo, būtų šiek tiek racionaliau po rinkimų daryti tokius susitikimus. Kadangi kvietimą gavau, ketinu nueiti ir susitikti“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė parlamento vadovė ir Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Ji su prezidentu susitiks penktadienį. Pasak Seimo pirmininkės, susitikimuose su šalies vadovu dažniausiai yra aptariamos aktualijos.
„Aktualijų yra įvairiausių. Kalbant apie koalicijas, esu ne kartą sakiusi, kad prieš rinkimus koalicijas lipdyti, manau, yra klaida. Tai, kokios koalicijos bus aktualios, paaiškės, kai žmonės nueis prie balsadėžių“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.
Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė į Prezidentūrą pakviesta ateinantį pirmadienį.
„Aš sveikinu prezidento iniciatyvą bendrauti su politinių partijų lyderiais, būtų gerai, kad tų konfliktų būtų mažiau ir prezidentas gali pakilti virš tų visų konfliktų. Tikiuosi, kad gali“, – BNS sakė A. Armonaitė.
„Aišku, norėtųsi, kad prezidentas traktuotų visus vienodai, bet manau, kad naivu tikėtis, kad taip bus“, – pridūrė ji.
„Laisviečių“ lyderė taip pat mano, kad toks susitikimų ciklas yra kišimasis į rinkimus.
„Gal ir kišimasis, bet prezidentas yra politikas, mes tikimės, kad jis nesikiš į rinkimus? Būtų keista. Visi politikai politikuoja, aš norėčiau palinkėti kolegoms ne tiek galvoti apie tuos užkulisinius žaidimus ir rūmų intrigas, o apie tai, ką tu nori pats pasakyti rinkėjams“, – dėstė A. Armonaitė.
Seimo rinkimai vyks spalio 13 dieną.
Kurioje, atseit demokratinėje, šalyje taip yra? - Ar tik ne Š.Korėjoje? - RU?- BY?
Lietuva po karo sugriauta, bet vadovėliai buvo.
Karo nėra 79 metus, o vadovėliai bus tik 2030 metais. Salomėja Nėris „LAKŠTINGALA NEGALI NEČIULBĖTI".
Dabar gi, Lietuvos išdavikai ir parsidavėliai valdžioje planuoja sunaikinti Mūsų, Visų Garbingiausios Lietuvos Poetės Paminklą Vilniuje. Gėda Visai Lietuvai, jei leisime tiems niekšams įvykdyti savo sumanymus!
Tvarto / grybės ryšininkas-provokatorius toliau ieško tvarto priešų. Aš , JE, vietoje jų landsderginių ir jų sėbrų per šūvį neprisileisčiau.
Šlykštynės, šešti metai dergia Prezidentą, koks jis bebūtų, bet jį ŽMONĖS rinko TIESIOGIAI, ir dideliu skirtumu.
Prezidentui senai reikėjo dėti visas pastangas, kad tie ilgamečiai nusikaltėliai pagaliau butų teisiami.