Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis žurnalistams patvirtino, kad bus svarstoma, ar palengvinti valstybinį lietuvių kalbos egzaminą tautinių mažumų atstovams abiturientams. Tačiau jis neatskleidžia, kokios galimos alternatyvos bus svarstomos.
,,Pasiūlymai bus, ir mes juos svarstysime. Greičiausiai mes rinksimės iš trijų galimų variantų, kurių aš nenoriu detalizuoti”, - sakė ministras.
Į žurnalistų klausimą, ar svarstoma galimybė palengvinti kitataučiams lietuvių kalbos egzaminą, D. Pavalkis atsakė:
,,Egzaminas yra palengvintas, tik klausimas, kiek, kaip ilgai ir panašiai. Mes turime pereinamąjį laikotarpį, numatytą įstatymu. Čia yra klausimas, ar mes dar daugiau lengvinsime situaciją tautinių mažumų mokykloms, aš nesakyčiau – lenkų, tautinių mažumų mokykloms, ar mes nelengvinsime. Apie tai ir bus diskutuojama šiandien”. V. Mazuronis: atrastas geras sprendimas
Taryba posėdžiauja jau beveik dvi valandas, tačiau iš vykstančio posėdžio iškviestas Aplinkos ministras atskleidė, kad sprendimą dėl egzamino tautinėms mažumoms rasti pavyko.
“Būtų gerai, kad švietimo ministras sudėliotų detales, galiu nepakankamai tiksliai paaiškinti”, - teigė jis. Pasak ministro, sprendimas bus geras ir gerai bus visiems, tam pritaria tiek tautinių mažumų atstovai, tiek koalicijos partneriai.
Jis nenorėjo leistis į detales, ar egzaminas bus palengvintas, tik dar kartą pabrėžė, kad sprendimas geras. Lietuvių kalbos ir literatūros abitūros egzamino palengvinimą tautinių mažumų mokiniams inicijuoja švietimo ir mokslo viceministrė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovė Edita Tamošiūnaitė.
Balsas.lt primena, kad užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, duodamas interviu įtakingam lenkų dienraščiui „Rzeczpospolita“, atsiprašė lenkų tautos už tai, kaip Lietuvos politikai pasielgė žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynsio atžvilgiu, kai 2010 metais viešėjusiam Lenkijos vadovui buvo suduotas smūgis nepritariant lenkiškų pavardžių daliniam įteisinimui. Rytoj vyksiančio premjero Algirdo Butkevičiaus vizito į Lenkiją darbotvarkėje numatyta aptarti ekonominius ir socialinius klausimus. Premjero teigimu, ypatingas dėmesys bus skiriamas elektros jungčių tarp Lietuvos ir Lenkijos statybai, projektų ,,Rail Baltica” ir ,,Via Baltica” perspektyvoms aptarti ir kitiems.
Be to, tikimasi apsikeisti informacija apie investicinį klimatą, supažindinti kaimyninę Lenkiją su Lietuvoje vykdomais strateginiais energetikos projektais, taip pat informuoti apie Lietuvos pasirengimą pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai.