• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo opozicijos inicijuojamą antiinfliacinių priemonių paketą valdantieji vadina populistiniu „infliacijos kurstymo“ paketu bei savivaldybių rinkimams pritaikytomis įstatymų pataisomis. 

Seimo opozicijos inicijuojamą antiinfliacinių priemonių paketą valdantieji vadina populistiniu „infliacijos kurstymo“ paketu bei savivaldybių rinkimams pritaikytomis įstatymų pataisomis. 

REKLAMA

Laisvės frakcijos vadovas, Biudžeto ir finansų komitete dirbantis Vytautas Mitalas teigia, jog tradiciškai opozicija siūlo išlaidauti nesvarstydama nei apie tokio išlaidavimo pasekmes, nei iš kur paimti papildomų pinigų.

„Opozicija šiuo paketu nori ir daug pavalgyti, ir kartu sulieknėti, o gyvenime toks dalykas neatsitinka vienu metu“, – BNS penktadienį sakė V. Mitalas.

Anot jo, daugeliu opozicijos pasiūlymu infliacija ne gesinama, o priešingai – kurstoma.

„Man rodos šį paketą reiktų vadinti ne antiinfliaciniu, o infliacijos pakurstymo paketu“, –  sakė V. Mitalas.

„Pavyzdžiui, sumažinus akcizą dyzeliui jis geriausiu atveju atpigs 4 centais už litrą, nes tiek mūsų akcizas skiriasi nuo minimalaus ES akcizo, o biudžetas neteks 100 mln. eurų“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Seimo pirmininkės pavaduotojo, konservatoriaus Jurgio Razmos, opozicija „iš oro“, neatsižvelgiant į galimybes, siūlo taikyti įvairias lengvatas, didinti pensijas.

REKLAMA

„Tokiais siūlymais žmonėms sudaromas įspūdis, tarsi yra tų pinigų kažkur padėta, bet bloga Vyriausybė jų neduoda, o štai geroji opozicija įregistruos projektus ir visi bus priversti jų duoti“, – BNS sakė J. Razma.

„Tai labiau panašu į populizmą, į veikimą prieš savivaldybių rinkimus, bandant žmonėms sukelti tam tikrus lūkesčius, bet ne į norą objektyviai vertinti mūsų viešųjų finansų galimybes“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA

J. Razma sakė dar nagrinėsiantis konkrečius opozicijos siūlymus, tačiau nematantis daug perspektyvų juos paremti. 

„Panašu, kad dėl įspūdžio reikia kuo didesnių dydžių, bet kuo jie didesni, tuo mažesnė tikimybė rasti viešųjų pinigų jiems patenkinti“, – pabrėžė J. Razma. 

Antiinfliacinių priemonių paketą, kuriame numatytos pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos, didesnis neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD), mažesni akcizai kurui ir didesnės pensijos, opozicija nutarė rengti po pirmojo dialogo grupės posėdžio antradienį.

Dialogo grupė suburta spręsti konfliktui tarp valdančiųjų ir opozicijos, kuris kilo po to, kai Seimas praėjusią savaitę svarstė opozicijos inicijuotą interpeliaciją žemės ūkio ministrui.

Ką gi, vienintelė išeitis - versti šitą konservatų valdžią lauk. Nes jie pinigų suranda tik aferoms, švaistymui, o kai opozicija jiems pasiūlė padaryti tai ką kitos Europos šalys jau seniai padarė, gieda tą pačią jau nuo Kubiliaus laikų nuvalkiotą giesmelę: _ popūūūlyzmas. Menkystos ir liks menkystomis, nieko iš jų tikėtis nereikia. Kuprotą tik grabas ištiesins.
Viskas atvirkščiai. Ne išlaidauti, o taupyti piliečių pinigus, naudojamus viešajam sektoriui. Valdžiažmogiai akcizus ir net būsimus mokesčius laiko savo teisėtomis pajamomis, kurių netekę bus nuskriausti. "Biudžetas neteks". Čia ir yra jų didysis siaubas - kad biudžete teliks pinigai, kokie ir turi būti naudojami pensijoms, sveikatos apsaugai ar viešajai tvarkai. Ir jokių rezervų naujoms agentūroms, viešosioms įstaigoms ir L RT smegenų plovyklai.
Valdžia vos per pusantrų metų jau apsidirbo tiek, kitose kadencijose tam prireikdavę bent trejų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų