Tik pradėję studijuoti jaunuoliai dažnai dar nebūna pripratę prie intensyvaus didesnių miestų eismo mokslo metų pradžioje. O tai gali sukelti ne vieną avarinę situaciją ir nepatogumų kelyje.
Be to, kai kurie vairuotojai kartais klysta ir stovėdami prie Vilniuje esančių šviesoforų bei norėdami pasukti į dešinę. Apie tai savo socialiniuose tinkluose dalinasi ir režisierė Agnė Zalanskaitė, kuri primena, kokios KET galioja, stovint prie šviesoforo.
„Dėmesio, dėmesio, visi naujokai Vilniuje. Paprastas tipsas (patarimas – aut. past.), kuris leis seniesiems vilniečiams pasitikti Jus svetingiau, o ne pypsinant! Vilniaus gatvėse beveik nelikę šviesoforų su ties raudona prikabinta žalia rodykle. Žalios rodyklės Vilniuje - integruota šviesoforo dalis. Kaip nuotraukoje. Tai atsiminkit visam gyvenimo Vilniuje periodui.
- Jei dega tik pagrindinis žalias signalas, kaip nuotraukoje (be krypties ženklų, būna tokie su ant žalio signalo išpaišyta rodykle tiesiai, į kairę arba tik tiesiai): praleidžiat pėsčiuosius ir varot.
- Jei dega tik pagrindinis signalas su krypties ženklais (tiesiai ir į kairę) ir papildoma žalia rodyklė nedega, laukiat kol užsidegs.
- Jei dega pagrindinis signalas ir žalia rodyklė - varot. Nors turit pirmumą, vis tiek pažiūrit pėsčiuosius dėl visa ko.
- Jei dega tik papildoma rodyklė, varot.
Jei jums pypsina iš galo ir nežinot ką daryt, reiškia laikas paskaityt atnaujintas KET. Jei įsiminsit, ne tik niekas nepypins, bet ir kamščių mieste bus truputį mažiau. Jums ramiau - visiems geriau“, – dalinasi A. Zalanskaitė.
Remiantis KET 73.1 punktu, „žalias skritulio formos signalas leidžia eismą visomis kryptimis (tiesiai, į dešinę, į kairę, apsisukti)“.
O 73.2 punktas nustato, kad „žalias rodyklės (rodyklių) formos signalas juodame fone leidžia eismą rodyklės (rodyklių) nurodyta (nurodytomis) kryptimi (kryptimis); tą pačią reikšmę turi ir žalia rodyklė papildomoje šviesoforo sekcijoje; kai leidžiama sukti į kairę, leidžiama ir apsisukti;